کد خبر: 3502747
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹
گروه اجتماعی: امام‌جمعه کاشان گفت: یکی از خدمات بسیار ارزنده حضرت امام خمینی(ره)، تاسیس کمیته امداد بود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان؛ آیت‌الله عبدالنبی نمازی، امام‌جمعه کاشان در دیدار مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: پس از انجام فریضه‌های واجب، کمک به افراد مستمند و بی‌بضاعت از سفارشات دین مبین اسلام بوده و کسانی که در این نهاد، لباس خدمت پوشیده‌اند باید قدر کار خود را بدانند.
این عضو خبرگان رهبری در ادامه گفت: ذکر خداوند سبحان فقط لفظی نیست، بلکه تدابیری که برای رسیدگی به امور خانواده مددجویان و مستمندان توسط کمیته امداد انجام می‌شود، نیز عبادت است.
وی همچنین فقرزدایی را از جمله سیاست‌های کمیته امداد بیان کرد و ادامه داد: برای تحقق این مهم باید از مددجویان پشتیبانی و حمایت کرد.
آیت الله نمازی همچنین به کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) توصیه کرد: هنگام کمک به مددجویان ضمن پرهیز از مغرور شدن برای ارائه خدمات، منت سر آنان نگذارند.
همچنین مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان نیز در این دیدار با اشاره به خدمات کمیته امداد، توانمندسازی مددجویان از لحاظ فکری و اشتغال را به‌عنوان یکی از سیاست‌های این نهاد نام برده و گفت: گام‌های موثری برای تحقق این مهم برداشته شده است که همچنان ادامه دارد.
حمیدرضا شیران فعالیت‌های ویژه کمیته امداد در ماه مبارک رمضان را یادآور شده و افزود: تلاش ما در این ماه مبارک این است که حمایت‌های ویژه ای از خانواده‌های تحت حمایت صورت پذیرد و سبد کالا بین تمام مددجویان توزیع شود.
وی به اجرای طرح توشه برکت با شعار«هر خانواده اهل سخاوت، تأمین هزینه یک سبد غذایی نیازمندان» اشاره و گفت: در ایام پایانی ماه شعبان این طرح اجرا و سبد کالای جمع آوری شده در ابتدای ماه مبارک رمضان توزیع می‌شود.
براساس این گزارش، بازدید از منازل تعدادی از مددجویان تحت حمایت و خوابگاه دانش آموزی دخترانه کوثر و همچنین دیدار با کارکنان کمیته امداد کاشان از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان به کاشان بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: