کد خبر: 3776271
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
گروه اجتماعی - امام جمعه موقت تهران گفت: مرحوم پرورش به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار انقلاب، در پیروی از ولایت، بسیار مقید و پایبند بود و به امام زمان(عج) ارادت خاصی داشت.

مرحوم پرورش از چهره‌های ماندگار انقلاب بود

به گزارش ایکنا از اصفهان، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی شب گذشته پنجشنبه 6 دی‌ماه در مراسم بزرگداشت مرحوم استاد علی‌اکبر پرورش، اظهار کرد: انسان‌ اگر دلش را به مطهریون وصل کند، قطعا قلبش منقلب خواهد شد و یک انقلاب روحی در او به وجود خواهد آمد.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه هدایت انسان از طرق مختلف راه‌های مختلف هدایت زبانی، هدایت عملی و هدایت قلمی امکان‌پذیر است، بیان کرد: کسی که از علم پاک و نافع برخوردار است، قرآن قلب او را هدایت می‌کند. قرآن را خود خداوند قرائت کرده، و این تفاوت قرآن با کتب انجیل و تورات است.
وی تصریح کرد: مسؤلان باید بیت‌المال را به نحو احسن حفظ کنند تا حق کسی ضایع نشود.
براساس این گزارش، مرحوم استاد علی اکبر پرورش در سال ۱۳۲۱ در اصفهان به دنیا آمد. وی دوره ابتدائی را در دبیرستان مفید و تحصیلات دوره متوسطه را در دبیرستان‌های صائب،‌ علیه و کازرونی گذراند. او سپس در رشته ادبیات فارسی در دانشگاه اصفهان دوره لیسانس را طی کرده و پس از تحصیل دوره کارآموزی دبیری در دانشسرای عالی تهران از سال ۴۵ به صورت تمام وقت در آموزش و پرورش مشغول به کار شد.
استاد پرورش از دوره نوجوانی و تحت تأثیر روحانیت محله پدری، پس از کسب مطالب اولیه دینی به فعالیت در مجامع دینی پرداخت. شهید آیت الله بهشتی که اهل همان محله بود و در قم به تحصیل و تدریس اشتغال داشت در مسافرت های خود به اصفهان با جوانان محله و شهر ارتباط برقرار می‌کرد و بدینگونه ارتباطات نزدیک استاد سید اکبر پرورش با شهید آیت الله بهشتی آغاز شد. این ارتباط تا زمان شهادت آن بزرگ مرد در هفتم تیر سال ۱۳۶۰ ادامه یافت.
استاد سید اکبر پرورش گسترش اندیشه ناب اسلامی را اصلی‌ترین وظیفه‌ خود می‌دانست و با سخنرانی‌های فراوان و تفسیر قرآن و بیان تاریخ اسلام، جوانان میهن اسلامی را با اسلام ناب محمدی(ص) آشنا می‌ساخت. نگارش کتاب‌های «پیامبر در مکه»، «علی در مدینه»، «پیشگامان کهف»، «ما و قرآن»، «قرآن و خطوط انفاق» و «پدیده‌ جاهلیت از دیدگاه قرآن» ، حاصل بخشی از تلاش‌های وی در آن سال‌ها بود.
وزیر آموزش و پرورش، نماینده مجلس خبرگان قانون اساسی، عضو شورای عالی دفاع، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در دوره‌های اول، سوم و چهارم، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی (دوره اول)، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی (دوره چهارم) از مهم‌ترین سمت‌ها و مسئولیت‌های مرحوم پرورش بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: