کد خبر: 3804674
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
خاکسار هرندی خبر داد:
گروه فعالیت‌های قرآنی- رئیس اتحادیه تشکل‌ها و مؤسسات قرآنی-مردمی استان اصفهان گفت: طرحی با نام «خانه‌های نورانی» با هدف گسترش جلسات سنتی قرآن در منازل و با رویکردی جدید در حال انجام است.

برنامه حمایت از موسسات و خانه‌های قرآنیحسین خاکسار هرندی، رئیس اتحادیه تشکل‌ها و مؤسسات قرآنی-مردمی استان اصفهان، در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان، درباره حمایت‌های انجام شده از مؤسسات و خانه‌های قرآنی اظهار کرد: طرحی با نام «خانه‌های نورانی» با هدف گسترش جلسات سنتی قرآن در منازل و با رویکردی جدید در حال انجام است که طی آن انتظار داریم 150 جلسه در سال جاری برگزار شود.
وی ادامه داد: هر جلسه از این طرح در یک محله برگزار می‌شود و امیدواریم بتوانیم هر بار افراد جدیدی را به این طرح جذب کنیم. برای انجام این طرح لازم است در هر محله، یک نفر منزلش را برای برگزاری جلسه در اختیار ما قرار دهد، به علاوه یک مربی باید کلاس را اداره کرده و یک روحانی از مسجدی در همان محله در جلسه شرکت کند.
رئیس اتحادیه تشکل‌ها و مؤسسات قرآنی-مردمی استان اصفهان افزود: اتحادیه نیز برای حمایت از جلسات، باید قرآن و رحل مورد نیاز هر جلسه را با کمک خیرین و نهادهای مختلف تأمین کرده و از جلسات ارزیابی داشته باشد تا بتواند محتوای آنها را تأمین کند.
خاکسار هرندی در ادامه با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که اخیرا میان کمیته امداد امام خمینی(ره) و اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان اصفهان منعقد شده است، خاطرنشان کرد: طبق این تفاهم‌نامه، قرار است کمیته امداد تمام کارهای مرتبط با آموزش‌های قرآنی، جلسات قرآنی، مسابقات قرآنی و موارد دیگر در زمینه قرآن و عترت را با اتحادیه هماهنگ کرده تا اتحادیه نیز از طریق مؤسساتی که در هر شهرستان وجود دارد، از این فعالیت‌ها حمایت کرده و آنها را توسعه دهد.
وی اضافه کرد: این تفاهم‌نامه به کمیته‌های امداد در شهرستان‌ها ارسال شده و اتحادیه نیز آن را برای مؤسسات قرآنی ارسال کرده است تا در هر شهرستان با هماهنگی کمیته امداد، مددجویان و پرسنل این نهاد بتوانند از برنامه‌های متنوع قرآنی در همه سطوح بهره‌مند شوند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: