کد خبر: 3814579
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
گروه اجتماعی - معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از افتتاح مرکز تخصصی خانواده با رویکرد تولید محتوا در حوزه خانواده در اصفهان خبر داد.

اولین مرکز تخصصی خانواده در اصفهان افتتاح شد

به گزارش ایکنا از اصفهان به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اصفهان، مرتضی رشیدی با اشاره به افتتاح این مرکز افزود: آن چیزی که ما را بر آن داشت تا به فکر راه اندازی یک مرکز تخصصی در حوزه خانواده باشیم اهمیت نقش و جایگاه خانواده در روابط میان فردی، شکل دادن یک شهر زیست پذیر، شکل دادن یک شهر مشارکت پذیر و هم‌چنین شکل دادن به شهروند فرهنگی بوده است.
وی با بیان اینکه خانواده به عنوان مهم‌ترین اصل و پایه یک نهاد اجتماعی همواره مورد توجه مدیریت شهری اصفهان بوده است، تصریح کرد: راه اندازی مرکز تخصصی خانواده با رویکرد تولید محتوا در حوزه خانواده می‌تواند نقش تاثیرگذاری هم در شهر اصفهان و هم در کشور ایفا کند.
وی ادامه داد: مرکز تخصصی خانواده را به عنوان یک مرجع علمی از فعالیت های پژوهشی اجرایی در حوزه خانواده قلمداد می کنیم لذا سیاست ما در معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان بر همین مبنا پایه گذاری شده که انشاءا... بتواند یک مرکز بسیار تاثیرگذار در حوزه خانواده در سطح شهر اصفهان باشد.
رشیدی با بیان اینکه مرکز خانواده پیش‌تر در چارت حوزه اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به عنوان یک مرکز ستادی فعالیت داشته است، گفت: این مرکز با هماهنگی، پیگیری‌ها و حمایت‌های کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان از یک مرکز ستادی به یک مرکز شهری تبدیل شده است که فعالیت‌ها و گسترش فعالیت‌های آن از وضع موجود بسیار بیشتر خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: این مرکز شاید اولین مرکز تخصصی خانواده در کل کشور است که به تولید محتوا در حوزه خانواده خواهد پرداخت که به عنوان یکی از برنامه‌های اجتماعی شهرداری بسیار حائز اهمیت بوده و ما برای نهاد خانواده به عنوان اصلی‌ترین نهاد اجتماعی برنامه ریزی‌های مفصلی داریم تا بتواند به ساخت و شکل‌گیری یک شهر فرهنگی در آینده کمک کند.
گفتنی است؛ آیین افتتاح مرکز تخصصی خانواده به همت معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، صبح روز دوم خرداد ماه ساعت 10 صبح در خیابان آبشار، حدفاصل پل بزرگمهر و پل خواجو، بعد از خانه هنرمندان برگزار شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: