کد خبر: 3821130
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
محمدجواد ظریف:
گروه سیاست و اقتصاد ــ وزیر امور خارجه گفت: ایران با حفظ سیاست تعاملی روابط خود با کشورهایی که نگاه برابری و دوستی با ملت‌ها دارند را افزایش می‌دهد.

ایران با سیاست تعاملی به دنبال افزایش روابط با کشورهاست

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه  روز گذشته، 30 خردادماه در دیدار با استاندار اصفهان و جمعی از مدیران استان اظهار کرد: همدلی و یک صدایی همه مسئولان و مردم در کشور می‌تواند به تقویت این امر کمک کند.
وی با اشاره به درخواست آمریکایی‌ها مبنی بر تغییر سیاست‌هاو رفتار ایران ادامه داد:‌ ایران سیاست‌های خود در منطقه را زیر سایه تحریم یا تهدید آمریکا تغییر نخواهد داد و همان طور که در چند سال گذشته با سیاست تعاملی عمل کرده، روابط خود با کشورهایی که نگاه برابری و دوستی با ملت ما دارند را افزایش می‌دهد.
وزیرامورخارجه کشورمان بیان کرد: شرایط بین‌المللی حاکم در جهان نشان می‌دهد که اغلب کشورها با سیاست‌های آمریکا مخالف هستند به عنوان مثال دوسال است که اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا موضع گرفته است.
وی اضافه کرد: امروز آمریکا در حوزه میدانی و بین‌المللی احساس می‌کند که ناموفق ظاهر شده و حتی در برجام نیز شکست خورده است، اما برخی در ایران به دنبال القای ناامیدی وعدم اطمینان به آینده در مردم هستند، از سویی دیگرعده‌ای هم به دنبال دوگانه‌سازی در کشور بوده‌اند که اعتقاد دارم هر دو جناحی که به این مسئله دامن می‌زنند مقصرند، چراکه ما در شرایط سختی نیستیم، اما وضعیت اقتصادی را تا حدودی کنترل نکرده‌ایم.
وی با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب گفت: این ملاقات بسیار سازنده بود و در فضایی توام از محبت و صمیمیت انجام شد.
گفتنی است در ادامه این دیدار دکتر رضایی استاندار اصفهان، گزارشی از وضعیت استان ارائه نمود و برخی از مدیران نیز مشکلات و چالش‌های حوزه‌های مختلف نظیر گردشگری، شهری، عمرانی، صنعتی، فرهنگی و بهداشتی استان را مطرح کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: