کد خبر: 3821836
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب باید به مشکلات جوانان رسیدگی کنیم، گفت: باید جنبه‌های مثبت انقلاب را ببینیم، هر تشکیلاتی جنبه‌های منفی و مشکلاتی دارد، ولی نباید مشکلات را بزرگ کنیم.

مشکلات کشور را بزرگ جلوه ندهیم

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر، امام‌جمعه موقت اصفهان در گفت‌و‌گو با ایکنا از اصفهان، درباره بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: جمهوری اسلامی در این چهل سال تجربه موفقی بوده که در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، عمرانی و روابط بین‌الملل دستاوردهای بزرگی داشته است. انقلاب اسلامی از نظر موضوعات علمی پیشرفت‌های قایل توجهی داشته و از نظر علمی در رتبه خوبی قرار گرفته است.
وی افزود: انقلاب اسلامی تا حدودی به دیگر مردم جهان نیز معرفی شده و این سبب شده نهضت اسلامی هواداران زیادی در سراسر جهان پیدا کند.
امام‌جمعه موقت اصفهان بیان کرد: با وجود همه کارشکنی‌هایی که دشمن داشته، اما موفقیت‌های زیادی را کسب کرده‌ایم و در یک کلام، نظام جمهوری اسلامی تثبیت و ریشه‌دار شده‌ که دیگر دشمن نمی‌تواند به این ریشه ضربه بزند.
رهبر بیان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، نباید به دستاوردهای گذشته قانع باشیم، بلکه برای توسعه تمدن اسلامی و استقرار آن باید بیش از پیش تلاش کنیم. توجه به تجربیات 4 دهه گذشته و دستاوردهای آن، می‌تواند زمینه‌ساز توسعه، دفاع از ارزش‌ها و احیای استعدادها باشد.
وی ادامه داد: نا‌امیدی و یأس می‌تواند مانع جدی برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب باشد، به همین دلیل دشمن به‌دنبال القای نا‌امیدی بین آحاد مردم است. ما باید اهداف انقلاب و عظمت آن را درک کنیم، قطعاً مشکلات از جلوی پای ما برداشته می‌شود، ما با اینکه در دفاع مقدس، بسیار تلفات دادیم، ولی خودباوری و درک اهداف عامل رشد و پیروزی ما شد، امروز نیز باید به خودمان تکیه کنیم و وابسته دشمن نباشیم.
وی تصریح کرد: برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب باید عملکردها مثبت باشد، ایرادی در آن‌ها نباشد و چهره خوبی از جمهوری اسلامی به دنیا نشان دهیم و به مشکلات جوانان رسیدگی کنیم، برای رفع مشکلات باید تلاش کرد و همواره امیدوار بود. باید جنبه‌های مثبت انقلاب را ببینیم، هر تشکیلاتی جنبه‌های منفی و مشکلاتی دارد، ولی نباید مشکلات را بزرگ کنیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: