کد خبر: 3817995
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
گروه فرهنگی ــ معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: توزیع و فروش کتاب به شکل چمدانی هیچ‌گونه مجوزی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان ندارد و با متخلفان برخورد می‌شود.

توزیع و فروش کتاب به صورت چمدانی تخلف محسوب می‌شود

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، اصغر مختاری پیرامون فروش کتاب‌های چمدانی در اصفهان اظهار کرد: با وجود اینکه در استان اصفهان توزیع و فروش کتاب به صورت چمدانی در مقام مقایسه با سایر استان‌ها ناچیز است اما در مصوبه‌ای هرگونه فعالیت توزیع کتاب موسوم به چمدانی در این شهر ممنوع اعلام شد.
معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود: بر این اساس با توجه به اهمیت رعایت حقوق مادی و معنوی آثار چاپی و حمایت از ناشران و کتابفروشان در جلسه‌ای با حضور فرماندار، اداره اماکن نیروی انتظامی اصفهان، اتحادیه شرکت‌های تعاونی ناشران و چاپخانه داران مصوبه‌ای به تصویب رسید که طی آن موضوع توزیع کتاب به صورت چمدانی ممنوع اعلام شد.
وی خاطرنشان کرد: در گذشته پروژه‌هایی مانند کوله پشتی کتاب برای توزیع کتاب در شهر اصفهان برگزار می‌شد اما این پروژه‌ها زیر نظر مستقیم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان انجام می‌شد.
مختاری افزود: بدین ترتیب در طرح کوله پشتی نظارت‌های لازم اعم از اصالت کتاب و حمایت از حقوق مادی و معنوی ناشران و کتابفروشان در نظر گرفته می‌شد اما طرح توزیع کتاب‌های چمدانی بدون مجوز صورت می‌گیرد و این نوع اقدام تخلف محسوب می‌شود.
انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: