کد خبر: 3824328
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
گروه معارف ــ رئیس و اعضای جدید شورای مرکز کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی حوزه علمیه اصفهان منصوب شدند.

رییس و اعضای جدید شورای کرسی‌های آزاداندیشی حوزه علمیه اصفهان منصوب شدند

به گزارش ایکنا از اصفهان، نماینده ولی‌فقیه در استان، امام جمعه شهر اصفهان و مدیر حوزه‌های علمیه استان اصفهان طی حکمی رییس و اعضای جدید شورای مرکز کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه پردازی حوزه علمیه اصفهان را منصوب کرد.

طی این حکم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قطبی، رئیس دفترتبلیغات اسلامی اصفهان به عنوان رئیس شورا و حجج اسلام محسن جلالی، علیرضا باطنی، عبدالرسول احمدیان، سید حسین مؤمنی، غلامرضا بهرامی، عبدالامیر خطاط، محمد جواد شفیعیان و جناب آقای فریبرز راهدان به عنوان اعضای شورا تعیین شدند.

در قسمتی از این احکام آمده است: حوزه دیرپا و پربرکت اصفهان همواره در عداد کانون‌های مهم تولید علم و اندیشه و مأمن عالمان و دانشوران بزرگ در جهان اسلام و به ویژه عالم تشیّع بوده و ثمرات و برکات خویش را به جامعه دینی و ایمانی عرضه کرده است.

پویایی و پایایی این حوزه مقدّسه نیازمند ارایه راهکارها و تدوین و اجرای فرآیندهای مناسب علمی و پژوهشی و گشودن راه‌های تازه است که ایجاد «دبیرخانه کرسی‌های آزاداندیشی» از آن زمره است.

بی‌تردید سنّت دیرینه عالمان حوزوی از آغاز تا امروز بر پایه تضارب آرا بوده و این منهج استوار از مراحل آغازین تحصیل تا سطوح عالی دانش اندوزی در حوزه و بیش از همه در فقه و اصول و در سده‌های پیش در سایر علوم معقول و منقول تبلور داشته است.

پیرو تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ایجاد و تقویت فضای تضارب آراء و آزاد اندیشی در مراکز علمی و پژوهشی، به ویژه حوزه‌های علمیه به عنوان اصلی‌ترین متولی تبیین و نشر آموزه ها و معارف نورانی اسلام به ویژه تأکید معظّم له بر رعایت معیارهای صحیح آزاد اندیشی و مهم‌تر از همه نقطه تعادل میان مرزشکنی و تحجّر و در راستای تداوم فعالیت های دبیرخانه کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی حوزه علمیه اصفهان، رییس و اعضای جدید این شورا به مدت دو سال منصوب می‌نمایم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: