کد خبر: 3827061
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
گروه معارف ــ آیت‌الله العظمی مظاهری گفت: تکریم و بزرگداشت علمای ربانی، در واقع تجلیل از علم و معنویت آنان برای سرمشق گرفتن نسل‌های بعدی و الگو گرفتن از آنهاست.

تکریم علما، برای سرمشق گرفتن نسل‌های بعدی از آنهاست

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از سایت آیت‌الله مظاهری، مسئولان ستاد همایش آیت‌الله‌العظمی سیدمحمدباقر درچه‌ای با مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری دیدار کردند.

آیت‌الله العظمی مظاهری در این دیدار با قدردانی از مسئولان این همایش، تجلیل از بزرگان علم و تقوا را امری پسندیده، لازم و مفید دانسته و تأکید کردند: تکریم و بزرگداشت علمای ربّانی، در واقع تجلیل از علم و معنویّت آنان برای سرمشق گرفتن نسل‌های بعدی و الگو گرفتن از آنهاست.

آیت‌الله العظمی مظاهری در ادامۀ بیانات خود ضمن بیان برخی از ابعاد شخصیّتی مرحوم آیة‌الله العظمی سیدمحمدباقر درچه‌ای، علم، تقوا، زهد، تواضع و شهرت‌گریزی را از مهم‌ترین ویژگی‌های ایشان دانسته و اظهار داشتند: استاد بزرگوار ما مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی«قدس‌سرّه»، مکرّراً درس مجلس درس خود، یاد و نام مرحوم آیت‌الله العظمی درچه‌ای را زنده نگاه می‌داشتند و ضمن بیان آراء و نظرات ایشان، افتخار شاگردی آن عالم بزرگ را یادآور می‌شدند.

رییس حوزۀ علمیۀ اصفهان با بیان اینکه مجتهدپروری و تربیت فقیه، یکی از خصوصیات بارز مرحوم آیت‌الله العظمی درچه‌ای بوده، اظهار داشتند: بسیاری از شاگردان ایشان، مجتهدین مبرّز دوران خود بودند و از مکتب علمی و تربیتی ایشان به سایر حوزه‌های بزرگ مثل حوزۀ علمیۀ نجف اشرف و قم رفته و توانستند حوزه و معارف دین و فقاهت را از نسلی به نسل بعد، به خوبی منتقل نمایند.

آیت‌الله العظمی مظاهری در بخش دیگری از بیانات خود، نحوۀ تدریس و ادارۀ جلسۀ درس توسط آیت‌الله العظمی درچه‌ای را نیز قابل سرمشق گرفتن برای اساتید و مدرسین دانسته و افزودند: ایشان یکی از فقهاء محقّق بودند و درس خود را با تحقیق و پژوهش دقیق و عالی ارائه می‌کردند، ضمن اینکه نظم تدریس و حضور مرتب و منظم و بدون تعطیلی ایشان در جلسۀ درس، مثال‌زدنی است.

آیت‌الله العظمی مظاهری همچنین با بیان چند نکتۀ آموزنده از سیرۀ مرحوم آیت‌الله العظمی درچه‌ای، زهد، پارسایی و ساده‌زیستی آن عالم ربّانی را یادآور شده و تصریح کردند: آیت‌الله العظمی درچه‌ای در تمام دوران زندگی، به معنای واقعی ساده‌زیست بوده‌اند و علاوه بر دوری از تجمّلات و تشریفات و نیز اجتناب جدی از مال حرام، از اموال شبهه‌ناک نیز به شدّت پرهیز کرده و حقّ تقوا را مراعات می‌نموده‌اند.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی موسوی، امام جمعۀ درچه و مسئول ستاد همایش آیت‌الله العظمی درچه‌ای از اقدامات و برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، برای برگزاری این همایش گزارشی ارائه کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: