کد خبر: 3855760
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
گروه اجتماعی ـ نمایشگاه و فروشگاه دستاوردهای طرح‌های اشتغال و خودکفایی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان، از 18 تا 24 آبان‌ماه در خانه هنرهای سنتی اصفهان برای بازدید علاقمندان دایر است.

آغاز به کار نمایشگاه دستاوردهای طرح‌های اشتغال زنان سرپرست خانوار

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد استان، نمایشگاه و فروشگاه دستاوردهای طرح‌های اشتغال و خودکفایی زنان سرپرست خانوار، با حضور کریم زارع، قائم‌مقام کمیته امداد استان اصفهان، جعفر جعفر صالحی، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و جمعی از فعالان عرصه خیر و احسان افتتاح شد.

زارع در آیین افتتاح این نمایشگاه در سخنانی با اشاره به برپایی این رویداد در دو سال پیاپی با همکاری اداره میراث فرهنگی و صنایع‌دستی استان، اظهار کرد: هدف از این برنامه، نمایش توانمندی و همچنین عرضه تولیدات زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان و تعامل با این سازمان برای معرفی و شناساندن توان مددجویان هنرمند اصفهانی است.

وی با اشاره به تعامل این نهاد با سازمان میراث فرهنگی برای آموزش مجریان طرح‌های اشتغال و افزایش کیفیت محصولات تولیدی آن‌ها، افزود: امیدواریم با ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت گام مؤثری برای تقویت بازاریابی، فروش و معیشت آن‌ها برداشته شود.

قائم‌مقام کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه محور اصلی کار این نهاد توانمندسازی مددجویان است، گفت: همه ظرفیت‌هایی که به نحوی در این مسیر مفید باشند، برای نیل به این هدف با همکاری سایر نهادها، سازمان‌ها و ادارات به کار گرفته می‌شود تا زمینه توانمندی و خروج از چرخه حمایت خانوارهای بیشتری فراهم شود.

جعفر صالحی نیز در سخنانی در حاشیه این مراسم با تاکید بر اینکه آثار عرضه‌ شده با در نظر گرفتن جنبه‌های گوناگون، دارای کیفیت قابل قبولی هستند، تأکید کرد: با برگزاری دوره‌های به‌آموزی برای مددجویان و به‌ویژه ناظران فنی طرح‌های اشتغال می‌توان به افزایش بیشتر کیفیت کارهای ارائه‌ شده کمک کرد.

وی با بیان اینکه در عرصه صنایع‌دستی بخشی از کارها جنبه تجاری و بخشی جنبه هنری دارند، بیان کرد: با تعاملاتی که با کمیته امداد استان انجام شده، آماده‌ایم با تأمین فضای آموزشی و معرفی مربیان و اساتید به روند کیفی‌سازی و افزایش ارزش هنری محصولات تولیدی مددجویان کمک کنیم.

جعفر صالحی با اشاره به اهمیت بازاریابی و فروش محصولات صنایع‌دستی، تأکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زمینه حضور این عزیزان در نمایشگاه‌های محلی، منطقه‌ای و ملی را فراهم می‌کند تا از این مسیر شرایط بهتری برای فروش آثار و تولیدات مددجویان کمیته امداد استان فراهم شود.

بر اساس این گزارش، این نمایشگاه از ۱۸ تا ۲۴ آبان‌ماه در محل گالری نقش خانه هنرهای سنتی واقع در میدان نقش جهان، جنب مسجد شیخ لطف‌الله برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۷:۳۰ با بازدید و خرید از این نمایشگاه به روند توانمندی و استقلال مالی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان یاری رسانند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: