کد خبر: 3861507
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
گروه سیاست و اقتصاد _ امام جمعه اصفهان گفت: روحانیون نباید درگیر مسائل سیاسی چپ و راست باشند و خوشبختانه تا حد زیادی این امر جامعه عمل پوشیده است، چرا که همواره باید میان روحانیون انسجام برقرار باشد.

روحانیون درگیر مسائل سیاسی چپ و راست نشوند

به گزارش ایکنا از اصفهان به نقل از دفتر امام جمعه اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در جمع روحانیون شاخص و فعالین سیاسی و فرهنگی استان اصفهان، اظهار کرد: امیدوارم در اصفهان مسئله روحانیت نسبت به سایر استان‌ها رونق بهتری پیدا کند، روحانیون نباید درگیر مسائل سیاسی چپ و راست باشند و خوشبختانه تا حد زیادی این امر جامعه عمل پوشیده است، چرا که همواره باید میان روحانیون انسجام برقرار باشد.

در ادامه حجت السلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، دبیرکل روحانیت مبارز کشور با تأکید بر هم افزایی و انسجام در کلیه امور گفت: کلمه تهاجم فرهنگی ۲۵ سال پیش از زبان رئیس سرویس اطلاعاتی فرانسه خارج شده است که گفته است جمهوری اسلامی ایران تهاجم فرهنگی را علیه غرب آغاز کرده، این سخن در حالی گفته شده که ساماندهی و برنامه ریزی مدون و هم‌افزایی منسجمی در امور نداریم.

وی با تاکید بر اینکه روحانیت مبارز نه یک ارگان سیاسی است و نه یک حزب، گفت: جمعیت روحانیت مبارز باید هدایت سیاسی مردم را برعهده گیرند و به مردم راه درست را نشان دهند چرا که ما کارگزاران سیاسی سیاستمداران نیستیم، در سال‌های اخیر جامعه روحانیت مبارز به یک فعالیت سیاسی محدود انتخاباتی محاط شده است و این یک نقطه ضعف بزرگ است.

حجت السلام مصطفی پورمحمدی در خصوص تشریح نقطه ضعف جمعیت روحانیون مبارز در سال‌های اخیر گفت: ایراد اصلی جمعیت روحانیون مبارز این بود که برای کار گسترده برنامه ریزی و طراحی نشده بود و بر همین اساس باید رویکردها را اصلاح کرد کرد و مقام معظم رهبری نیز این تغییر رویکرد به وسیله ارتباط گیری با جوانان را مهم می‌دانند.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته اساسنامه تغییراتی را پذیرا شده است عنوان کرد: در واقع طبق اساسنامه جدید رویکرد بر این شده است تا با دیدگاهی ملی و مشارکت همه روحانیون نظرات جمعی منتخب شوند، چراکه قبل از هر سخنی که از سوی جمعیت روحانیون مبارز بیرون می‌آید باید حرف همه روحانیون باشد.

دبیرکل روحانیت مبارز کشور با تاکید بر اینکه هم‌افزایی اهمیت قابل توجهی در میان جمعیت روحانیون مبارز دارد، خاطرنشان کرد: نظرات در هر ارگان یا جمعیتی باید در میان جمع تولید شود تا موثر واقع شود در همین خصوص این اجماع نظر در جمعیت روحانیون مبارز تنها با شبکه سازی انجام می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: