کد خبر: 3871816
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه قرآن به منزله دارو و عترت به منزله طبیب است، اظهار کرد: نعمت بزرگ شیعه این است که از وجود مقدس ائمه اطهار(ع) بهره می‌برد.

قرآن به منزله دارو و عترت به منزله طبیب است

به گزارش ایکنا از اصفهان، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد، نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان، امروز، 25 دی‌ماه در دیدار با اعضای شورای سیاست‌گذاری هجدهمین آزمون سراسری قرآن و هفته قرآن و عترت استان اصفهان با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س)، شهادت شهدای مقاومت و درگذشتگان سقوط هواپیمای مسافربری، گفت: از تمام کسانی که در زمینه گسترش فرهنگ قرآن فعالیت دارند تشکر می‌کنیم.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه قرائت قرآن واجب نبوده، اما از مستحب بالاتر است و در عین حال عمل به قرآن واجب است، بیان کرد: خواندن قرآن برای همه مؤثر است و حتی خداوند به پیامبر اکرم(ص) فرموده است «وَ رَتِّلِ القُرآنَ تَرتيلاً» با اینکه وجود پیامبر(ص) قرآن ناطق است و ایشان بهترین مفسر قرآن هستند، اما اینکه دستور رسیده که ایشان قرآن بخوانند برای این است که خواندن قرآن پیامبر(ص) را رشد می‌دهد.

وی با بیان اینکه با توجه به آیه «فَاقْرَءُوا مَا تَيَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ» لازم است هرچه می‌توانیم قرآن بخوانیم، تصریح کرد: بنا به روایات نگاه به مصحف شریف عبادت است. این کتاب مقدس معجزه پیامبر اسلام(ص)  برای امت است و طبق فرموده قرآن کریم کسی نمی‌تواند حتی یک آیه نظیر آیات کلام‌الله مجید بیاورد.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه قرآن به منزله دارو و عترت به منزله طبیب است، اظهار کرد: نعمت بزرگ شیعه این است که از وجود مقدس ائمه اطهار(ع) بهره می‌برد.

ثبت‌نام ۱۴ هزار و ۳۰۱ اصفهانی در آزمون سراسری قرآن و عترت 

حجت‌الاسلام محمدعلی انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این جلسه با تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) شهادت شهدای مقاومت که پرورش‌یافته مکتب قرآن و عترت بودند، اظهار کرد: یکی از توفیقات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که در زمینه قرآن و عترت فعالیت داشته و ما خود را خادم قرآن می‌دانیم.

وی با اشاره به برنامه‌های اداره کل در حوزه قرآن و عترت افزود: برگزاری کارگاه توانمندسازی برای مدیران مؤسسات قرآن و عترت، هجدهمین آزمون سراسری قرآن و هفته قرآن و عترت استان اصفهان از جمله مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل تا پایان سال ۹۸ در حوزه قرآن است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۳۰۱ نفر از اصفهان در آزمون ثبت نام کردند که در این زمینه بیشترین تعداد ثبت نامی در کشور مربوط به این استان بوده، خاطرنشان کرد: آزمون قرآن و عترت در ۱۶ رشته برگزار می‌شود و شهر اصفهان بیشترین تعداد ثبت‌نامی را در کل استان دارد و آران و بیدگل و نجف‌آباد در رتبه‌های بعدی از این حیث قرار دارند.

انصاری با اشاره به برگزاری آزمون قرآن و عترت در دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان تصریح کرد: امسال هفته قرآن و عترت اصفهان از ۱۹ تا ۲۵ بهمن ماه در سطح استان برگزار می‌شود و ۲۹ دستگاه و نهاد اجرایی به همراه مؤسسات و بخش‌های غیر دولتی در این زمینه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: