افتتاح کتابخانه عمومی شهدای لتحر کاشان

آیین افتتاح کتابخانه عمومی شهدای لتحر کاشانبه گزارش ایکنا از اصفهان و به نقل از اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کاشان، در آستانه چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و عید بزرگ مبعث پیامبر اکرم(ص)، کتابخانه عمومی بنیاد قلم‌چی شهدای لتحر، روز گذشته، ۱۸ بهمن‌ماه در منطقه لتحر کاشان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

آیین گشایش این کتابخانه با حضور نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه شهرستان کاشان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان، فرماندار و شهردار کاشان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، اعضای شورای شهر و رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان، تولیت مدارس علمیه آیت‌الله اعتماد کاشانی و جمعی از خانواده معزز شهدا، فعالان فرهنگی و اهالی فرهنگ‌دوست منطقه لتحر کاشان برگزار شد.

زینب‌سادات واسعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کاشان در این آیین ضمن تبریک و تهنیت عید سعید مبعث و ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: طبق نظر کارشناسان حوزه فرهنگ، کتاب و کتابخوانی، امروزه رشد و بالندگی هر جامعه‌ای با تعداد کتابخانه‌ها و سرانه مطالعه آنها سنجیده می‌شود. به همین دلیل، کتاب و کتابخوانی از مقوله‌های مهم و قابل توجه فرهنگی است که ترویج آن از مسائل ضروری جامعه تلقی می‌شود.

وی افزود: متأسفانه منطقه لتحر با جمعیت حدود ۱۲ هزار نفری فاقد کتابخانه عمومی بود و با توجه به ظرفیت فرهنگی این منطقه، مصوب شد که از محل اعتبارات تملک دارایی شهرستان، بنیاد علمی و آموزشی قلم‌چی و شهرداری کاشان، یک باب کتابخانه عمومی در این منطقه احداث شود.

یادآور می‌شود، کتابخانه عمومی شهدای لتحر در سال ۱۳۸۹ در زمینی به متراژ ۳۰۰ متر مربع کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آن با زیربنای ۹۰۰ متر مربع به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی آغاز شد و در سال ۱۳۹۸ بعد از چند سال وقفه، با همکاری بنیاد علمی و آموزشی قلم‌چی، این پروژه ادامه یافت و نهایتاً با ورود و تلاش مدیریت شهری کاشان به سرانجام رسید.

این کتابخانه در سه طبقه بنا شده و اولین کتابخانه شهرستان کاشان است که بخش مستقل کودک و نوجوان دارد.