نشست فرمالیسم یا هنر اخلاقی

نشست فرمالیسم یا هنر اخلاقی

واژه «اصیل» از آن دست صفاتی است که تعاریف زیادی دارد و زمانی که در کنار هنر قرار می‌گیرد، گویا انتظار و نگاه دیگری از واژه هنر برای مخاطبان ایجاد می‌کند، اینکه هنر اصیل چه نوع هنری است و خاستگاه این هنر کجاست و هنرمند اصیل به چه کسی اطلاق می‌شود از جمله سؤالاتی است که ایکنا را بر آن داشت تا درباره این موضوع نشستی با حضور اسماعیل بنی‌اردلان، اسماعیل شفیعی و بهشید حسینی برگزار کند.
مصاحبه با حجت‌الاسلام سید عباس موسویان

مصاحبه با حجت‌الاسلام سید عباس موسویان

حجت‌الاسلام سید عباس موسویان، نایب رئیس کمیته فقهی سازمان بورس اوراق بهادار و عضویت شورای فقهی بانک مرکزی با حضور در خبرگزاری ایکنا به سوالات خبرنگار این خبرگزاری پاسخ گفت.
مصاحبه با حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی

مصاحبه با حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی

در سالروز تشکیل سازمان عقیدتی ــ سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، خبرگزاری ایکنا میزبان حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی، رئیس این سازمان انقلابی بود که با خبرنگار ایکنا به گفت‌و‌گو نشست.
مصاحبه با حجت‌الاسلام سیدمهدی سیدمحمدی

مصاحبه با حجت‌الاسلام سیدمهدی سیدمحمدی

حجت‌الاسلام سیدمهدی سیدمحمدی، مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور و مسئول امور فرهنگی این سازمان با حضور در خبرگزاری ایکنا به سوالات خبرنگار این خبرگزاری پاسخ گفت.
نشست بررسی آخرین تحولات مصر و ریشه‌یابی اعتراضات اخیر

نشست بررسی آخرین تحولات مصر و ریشه‌یابی اعتراضات اخیر

خبرگزاری ایکنا در نشستی با هدف بررسی آخرین تحولات مصر و ریشه‌یابی اعتراضات اخیر و همچنین، آخرین وضعیت سیاسی و اقتصادی این کشور نشستی با عنوان «ریشه‌یابی اعتراضات اخیر مصر و دلایل کاهش محبوبیت سیسی» در محل خبرگزاری برگزار کرد که در این نشست «مجتبی امانی»، کارشناس مسائل مصر و رئیس پیشین دفتر حفاظت از منافع ایران در قاهره و «سید عبدالامیر نبوی»، پژوهشگر و تحلیلگر مسائل مصر و شمال آفریقا به بیان دیدگاه‌ها و تحلیل‌های خود در این زمینه پرداختند.
نشست بررسی سینمای کودک

نشست بررسی سینمای کودک

به مناسبت هفته کودک و نوجوان خبرنگار ایکنا با وحید نیکخواه آزاد و فرزاد اژدری دو تن از فیلمسازان کودک گفت‌و‌گو کرد.
مصاحبه با اسدالله رحمان زاده

مصاحبه با اسدالله رحمان زاده

اسدالله رحمان زاده، استاد کالج کانتراکاستای آمریکا با حضور در استودیو مبین سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به سوالات خبرنگار ایکنا پاسخ گفت.
مصاحبه با علی عطشانی

مصاحبه با علی عطشانی

علی عطشانی متولد ۱۳۵۷ کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده است. او فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر است. وی فعالیت فیلمسازی خود را از سال ۱۳۷۳ با ساخت فیلم داستانی حبیب آغاز کرد. علی عطشانی به‌مناسب هفته جنگ تحمیلی در خبرگزاری ایکنا حضور یافت و به سوالات خبرنگار این خبرگزاری پاسخ گفت.
مصاحبه با سیدعلی سرابی

مصاحبه با سیدعلی سرابی

سید علی سرابی، قائم مقام شورای عالی قرآن با حضور در خبرگزاری ایکنا به سوالات خبرنگار این خبرگزار پاسخ گفت.
مصاحبه با محسن اسماعیلی

مصاحبه با محسن اسماعیلی

محسن اسماعیلی متولد ۱۳۴۴، حقوقدان، استاد و عضو هیئت‌علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری، رئیس هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و عضو سابق حقوقدان شورای نگهبان است. وی مدرک دکترای خود را در سال ۱۳۷۸ در رشته‌ حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کرده و پیش از این استاد و رئیس دانشکده معارف اسلامی و حقوق دانشگاه امام صادق(ع) بوده است. اسماعیلی سه دوره عضو حقوقدان شورای نگهبان بوده است. وی همچنین در مقطع خارج فقه و اصول تحصیل کرده و اجتهاد دارد. او در انتخابات اسفند ۱۳۹۴ مجلس خبرگان رهبری به نمایندگی از استان تهران انتخاب شد و اولین و تنها عضو غیر معمم این مجلس است. محسن اسماعیلی، از سال ۱۳۸۰ به عنوان جوان‌ترین فرد، به عضویت شورای نگهبان درآمده است.
1