کد خبر: 3863668
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
گروه فرهنگی - معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از برگزاری سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت، از ۲۴ تا ۲۹ آذرماه در اصفهان خبر داد.

جشنواره سینما حقیقت در اصفهان برگزار می‌شود

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، محمدعلی جعفری، معاون امور هنری و سینمایی این اداره کل ضمن اعلام اینکه جشنواره سینما حقیقت در اصفهان برگزار می‌شود، گفت: استان اصفهان با ۳۵ اثر ارسالی به سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت، رتبه سوم را پس از تهران و البرز دارد و پنج فیلم به نام‌های «زیر گنبد مینا»، «یک کاج صد گنجشک»، «خانه روشنان»، «تا شش مدت دیگر» و «سینما چهارباغ» به نمایندگی از این استان موفق به راه‌یابی در بخش‌های جایزه شهید آوینی، مستند کارآفرینی، مسابقه ملی فیلم‌های کوتاه و مسابقه ملی فیلم‌های نیمه بلند این جشنواره شده‌اند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ادامه داد: با همکاری پردیس سینمایی سیتی‌سنتر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مجتمع سوره، خانه سینما‌گران و انجمن سینمای جوانان اصفهان، امسال نیز از ۲۴ تا ۲۹ آذرماه در اصفهان میزبان برگزاری سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه پیشنهادی، سالن شماره چهار و پنج پردیس سینمایی سیتی‌سنتر و همچنین سالن سوره حوزه هنری مجموعاً با ظرفیت ۲۸۰ نفر میزبان اکران منتخبی از فیلم‌های این جشنواره در اصفهان خواهند بود.

جعفری با اشاره به فیلم‌هایی که در این جشنواره اکران می‌شود، گفت: علاوه بر اکران فیلم‌های منتخب جشنواره سینما حقیقت، چهار فیلمی که به نمایندگی از اصفهان به بخش مسابقه این دوره از جشنواره راه‌یافته‌اند، در اصفهان نیز اکران خواهد شد و تنها مستند «یک کاج، صد گنجشک» را به دلیل تمایل خود کارگردان اکران نخواهیم کرد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود: نحوه فروش بلیت از طریق سایت سینما تیکت و فروش حضوری است که احتمالاً قیمت آن برای عموم ۸ هزار تومان است. ضمن اینکه اعضای انجمن سینمای جوانان اصفهان، خانه سینماگران و همچنین فعالان رسانه‌ای در صورت ثبت‌نام، می‌توانند به‌صورت رایگان شاهد فیلم‌های این جشنواره باشند.

وی با تأکید بر اینکه همه این اطلاعات بر اساس برنامه پیشنهادی بوده و ممکن است تغییراتی داشته باشد، از برگزاری برنامه‌های جنبی مثل نشست نقد و بررسی برای فیلم‌های منتخب و فیلم‌های تولیدی فیلم‌سازان اصفهان نیز خبر داد.

بر اساس این گزارش، سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه در تهران و از ۲۴ تا ۲۹ آذرماه در اصفهان برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: