کد خبر: 3949379
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳
آثار جشنواره تک‌گویی نمایشی «پژواک» در قالب 12 اثر برگزیده از سوی تالار هنر در فضای مجازی منتشر می‌شود.

انتشار آثار برگزیده جشنواره تک‌گویی نمایشی «پژواک»

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، جشنواره تک‌گویی نمایشی «پژواک» با تلاش دفتر تخصصی هنرهای نمایشی تالار هنر اصفهان وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، به منظور روشن نگهداشتن چراغ نمایش در زمان شیوع ویروس کرونا، برنامه‌ریزی و اجرا شد.

مدیر تالار هنر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: تک‌گو بودن این جشنواره به این علت بود که با توجه به شیوع بیماری کرونا نیازی به تجمع افراد نباشد و هر شخص بتواند در خانه یا مکان دیگری بدون تشکیل اجتماع به اجرای یک اپیزود نمایشی و ارسال آن بپردازد.

سعید امامی تصریح کرد: در این جشنواره، حدود 140 اثر به دبیرخانه ارسال شد که از بین این آثار، تعداد 40 اثر به مرحله بعدی راه یافت؛ حمید شهرانی، کارشناس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، رسول هنرمند، بازیگر و عضو شورای نظارت بر نمایش و احسان جانمی، دبیر جشنواره، کارگردان و عضو هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان، انتخاب آثار را بر عهده داشتند و در نهایت احسان جانمی، امید نیاز، مژگان نوایی، اسماعیل موحدی و پیمان کریمی به عنوان هیات داوران تعداد 10 اثر را به عنوان آثار برتر انتخاب کردند.

مدیر تالار هنر اصفهان ادامه داد: بر اساس انتخاب هیئت داوران، رادنوش مقدم با اثر «اینجا خانه برنارد آلباست»، دلارام موسوی با اثر «عروسی خون» و ابراهیم کریمی با اثر «سینما شیرین» رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند؛ همچنین آثار یاسمن اسماعیلی، محمد رادمهر، پرستو دادخواه، حسین نصر اصفهانی، باربد باباخانی، پریا انصار و محمدعلی اکباتانی، نوش‌زاد کیانی‌پور و رضا توکلی به‌ عنوان 9 اثر برگزیده انتخاب شدند.

امامی گفت: بیان، حالات چهره و بدن و مهارت استفاده از آنها، انتقال انرژی و ریتم، انتقال احساسات، انتخاب متن و انتخاب شکل مناسب با محتوای نقش، درک و تحلیل از نقش، نمایشی کردن اجرا و خلاقیت از جمله معیارهای انتخاب آثار برتر بوده است.

وی افزود: 12 اثر برگزیده با مشاوره کارگردان‌های تئاتر اصفهان که در هیئت‌ داوران حضور داشتند، باز تولید و مجدداً در تالار هنر با کیفیت مناسب ضبط و در فضای مجازی به صورت گسترده در حال انتشار است.

وی ادامه داد: این آثار در صفحه اینستاگرامی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به نشانی @isfahanfarhang و صفحه تالار هنر به نشانی @tallar_honar_official مورد توجه علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: