کد خبر: 3968772
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
رئیس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از راه‌ا‌ندازی و رونمایی از وب‌سایت اصفهان شهر دوستدار سالمند، به‌مناسبت هفته فرهنگی اصفهان خبر داد.

رونمایی از وب‌سایت اصفهان شهر دوستدار سالمند

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، با رونمایی از تولیدات این سازمان در حوزه سالمندی، وب‌سایت اصفهان شهر دوستدار سالمند با رویکرد عملیاتی کردن ویژگی‌های شهر دوستدار سالمند در اختیار جامعه هدف حوزه سالمندی قرار گرفت.

وب‌سایت اصفهان شهر دوستدار سالمند و تولیدات حوزه سالمندی، به‌مناسبت هفته فرهنگی اصفهان از سوی معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان رونمایی شد.

مسعود مهدویان‌فر، رئیس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه شهرهای دوستدار سالمند هشت ویژگی عمده دارند، اظهار کرد: وجود بسترهای اطلاعاتی و ارتباطاتی در شهرهای دوستدار سالمند، از جمله این ویژگی‌هاست، به این معنا که سالمندان و تمام گروه‌هایی که با موضوع سالمندی در ارتباط هستند، باید بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را به‌نحو مطلوب کسب کرده و ارتباطاتی به‌شکل مطلوب برقرار کنند تا تجربیات افراد درباره موضوع سالمندی به ‌راحتی در اختیار سایرین نیز قرار گیرد.

وی افزود: راه‌ا‌ندازی و رونمایی از وب‌سایت اصفهان شهر دوستدار سالمند، از جمله اقدامات در این راستاست که در اصفهان به‌عنوان نخستین شهر دارای دبیرخانه شهر دوستدار سالمند انجام داده‌ایم و هدف اصلی آن، تحقق همین مؤلفه شهر دوستدار سالمند و عملیاتی کردن آن بوده است.

مهدویان‌فر اخبار و اطلاعات حوزه سالمندی، مباحث فرهنگی و آموزشی، سلامت سالمندان، تولیدات فرهنگی در حوزه سالمندی، باشگاه تخفیف خدمات سالمندی و راهنمای دسترسی به داروخانه‌ها، رستوران‌ها و بیمارستان‌های دوستدار سالمند را از جمله بخش‌های گوناگون این وب‌سایت دانست.

رئیس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان اظهار کرد: این وب‌سایت برای سالمندان و خانواده‌هایی که با سالمندان سر و کار دارند، مفید بوده و در بردارنده اطلاعات مراکز نگهداری و توان‌بخشی سالمندان و همچنین مراقبان سالمند است که خانواده‌ها با مراجعه به سایت می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: این سایت تنها مختص به خود سالمندان نبوده و به‌گونه‌ای طراحی شده که جامعه هدف بزرگتری شامل مراکز و افراد ارائه‌دهنده خدمات به سالمندان، دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد را نیز در بر می‌گیرد.

مهدویان‌فر تصریح کرد: اپلیکیشین این وب‌سایت نیز به‌زودی راه‌اندازی می‌شود تا افراد بتوانند بر روی تلفن همراه خود از خدمات این وب‌سایت استفاده کنند.

وی به رونمایی از شش عنوان اینفوگرافیک با موضوعات سلامت جسمی سالمندان نیز اشاره کرد و گفت: بهبود استقامت عضلانی، حفظ تعادل، بهبود انعطاف‌پذیری، افزایش توان جسمی، پیشگیری از بیماری‌های اسکلتی شایع در سالمندی و بهبود استقامت قلبی و عروقی، عناوین این اینفوگرافیک‌ها است که به‌زودی به‌صورت موشن‌گرافی و سایر محتواهای آموزشی منتشر خواهد شد.

براساس این گزارش، علاقه‌مندان به استفاده از محتوای وب‌سایت اصفهان شهر دوستدار سالمند می‌توانند به آدرس salmand.esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: