کد خبر: 4087737
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱

هزینه 115 میلیارد تومانی دولت برای تجهیز امکانات آموزشی اصفهان

استاندار اصفهان در آیین آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: دولت برای تجهیز و فراهم کردن امکانات و تجهیزات آموزشی استان اصفهان، نزدیک به 115 میلیارد تومان هزینه کرده است.

سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان

به گزارش ایکنا، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان، امروز، دوم مهرماه در آیین بازگشایی و نواختن زنگ آغاز مدارس در هنرستان ابوذر اصفهان حضور یافت و اظهار کرد: اگر امروز به هنرستان ابوذر، «شهیدستان» بگوییم، کار گزافی نکرده‌ایم. ۱۱۰ شهید دفاع مقدس متعلق به این هنرستان، پنج هزار و 600 دانش‌آموز شهید در استان اصفهان و ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز در سراسر کشور، خود جلوه‌ای از شکوه نظام تعلیم و تربیت در ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: توفیقاتی که جمهوری اسلامی در ۴۳ سال اخیر برای خود فراهم کرده و در جایگاه الگو برای بسیاری از ملت‌های مستضعف دنیا قرار گرفته است، نمی‌تواند بدون اشاره به این جلوه ایثار و شهادت معنا شود.

استاندار اصفهان با اشاره به اهمیت تعلیم و تزکیه در کنار یکدیگر، بیان کرد: ضروری است در مسیر آموزش، جایگاه ویژه‌ای برای تربیت تعریف کنیم. علم همراه با ادب، تزکیه و تربیت، از مقوله‌های راهبردی ساحت آموزش و پرورش است و همه ما می‌دانیم که در علم‌آموزی، تربیت و تزکیه بر آموزش مقدم است.

وی با تأکید بر اینکه اگر تزکیه اتفاق نیفتد، علمی که به سینه دانش‌آموز منتقل می‌شود، نافع نخواهد بود، گفت: علم تا جایی مؤثر است که بخشی از ساحت تزکیه در دل و جان دانش‌آموز رسوخ و با شئونات رفتاری وی پیوند برقرار کرده باشد.

مرتضوی تصریح کرد: در بعد تربیتی باید دانش‌آموزان را به سمتی هدایت کنیم که وجود آنها با مؤلفه‌های هویتی اسلامی و ملی رشد پیدا کند. اگر برای دانش‌آموزی، احترام به والدین، خانواده و معلم تعریف نشد و پرداختن به مسائل جامعه را در اولویت خود قرار نداد، این دانش‌آموز رشدیافته نیست و ما وظیفه تعلیم و تربیت را درست انجام نداده‌ایم.

وی اضافه کرد: اگر دانش‌آموزی نسبت به مردم خود احساس دغدغه نکند، هر پرچمی که بالا برود، به دنبال آن حرکت کند و از مؤلفه‌های هویتی خود تهی شود، مسیر را گم کرده است. در نتیجه، هر لباسی را بر تن او می‌پوشانند و برده هر مسلکی خواهد شد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: دانش‌آموزان ما باید بدانند هر صندلی و نیمکتی که بر آن تکیه می‌زنند، جایگاه یک شهید بوده و به همین دلیل، با ارزش و قابل احترام است.

وی به بازگشایی مدارس بعد از تعطیلی‌های مکرر کرونایی اشاره کرد و افزود: فراگیری ویروس کرونا باعث شد تا ساحت آموزش به فضای مجازی منتقل شود. این مسئله قطعاً آثاری مثل افت تحصیلی و جدایی دانش‌آموزان از مدارس را در پی داشته است. از همین رو، رئیس‌جمهور دستور داد که آموزش و پرورش همت خود را برای بازگشایی مدارس و آموزش حضوری به‌کار گیرد و در همین مسیر تلاش شد تا اعتبارات خوبی برای تعمیر و تجهیز مدارس با همت دولت و خیران در نظر گرفته شود.

مرتضوی با بیان اینکه نزدیک به ۷۰ واحد آموزشی در استان، واحد‌های جدید محسوب می‌شوند، بیان کرد: دولت برای تجهیز و فراهم کردن امکانات و تجهیزات آموزشی استان اصفهان، نزدیک به 115 میلیارد تومان هزینه کرده است که جای تشکر و قدردانی دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha