حرم حضرت معصومه(س) در میلاد امیرالمؤمنین (ع)

حرم حضرت معصومه(س) در میلاد امیرالمؤمنین (ع)

حرم حضرت معصومه(س) در شب میلاد امیرالمومنین (ع) غرق در نور و سرور است و زائران و مجاوران بارگاه کریمه اهل بیت(س) با حضور در حرم مطهر، فرارسیدن میلاد نخستین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی(ع) را جشن گرفتند.
خفته در خاک؛ زنده در افلاک

خفته در خاک؛ زنده در افلاک

اینجا مزار شهدای بیرجند است؛ جایگاه مردانی که بر آنچه با خداوند عهد بسته‌اند تا پای جان ماندند؛ عهدی برای وفاداری، ایمان، ایثار و همه آنچه در قرآن بدان تاکید شده است. به راستی که اینان مردان مرد هستند که دنیا برای ضمیر پاک آنان کوچک بود‌.
خدمت پدرانه در سایه قرآن

خدمت پدرانه در سایه قرآن

محمدحسن نعمتی، مدرس و مسئول دارالقرآن بنی‌هاشم، سالهاست زندگی خود را وقف تبلیغ و ترویج قرآن کرده است، اما به این اکتفا نکرده و سعی دوچندان داشته تا خود اولین باشد در عمل به مفاهیمی که در کلاس قرآن، برای خرد و کلان بازگو می‌کند. او به گونه دیگری کرونا را شکست داده است و مسئولیت اجتماعی خود را در این ایام که کلاس درس و بحث، مثل سابق رونق ندارد بر توزیع اقلام خیریه معلولین محبان صادق(ع)، در میان توانیابان و مددجویان اطراف کلان‌شهر تهران قرار داده است. با این پدر از جنس قرآن همراه می‌شویم...
پدران سرزمینم‎

پدران سرزمینم‎

پدر یعنی غم، یعنی خستگی، تلاش. پدر جوانی داد و پیری گرفت. پدر یعنی عشق، یعنی محبت بی منت، یعنی تمام هستی، بهانه زندگی. پدر را نمی‌توان با واژگان توصیف کرد چرا که پدر واژه‌ای بسیار سنگین است و همه معنایش را در کودکی‌های ما تکمیل کرده است؛ آن‌جا که قهرمان زندگی بود و ما گمان می‌بردیم که اگر روی شانه‌هایش بایستیم، دستمان به همه ستاره‌های آسمان می‌رسد و تکیه گاهی محکم و استوار برای فرزندانش محسوب می‌شود.پدر مانند کوه محکم همیشه تکیه گاه می‌ماند و همیشه کمر خمیده خود را پشت لبخند محکم خود پنهان می‌کند. پدر گوشه خانه سالمندان روزها را به شب سپری می‌کند و خیلی سال است که لذت پدر شنیدن از فرزندان را نچشیده! بر کوزه‌گری پریر کردم گذری، از خاک همی‌نمود هر دَم هنری؛ من دیدم اگر ندید هر بی‌بصری، خاک پدرم در کف هر کوزه‌گری.
جشن میلاد حضرت علی(ع) با حضور اهالی رسانه

جشن میلاد حضرت علی(ع) با حضور اهالی رسانه

همزمان با میلاد با سعادت امام اول شیعیان امیرالمؤمنین علی(ع) جشنی از سوی هیئت فاطمی فرهنگ و رسانه با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی، رئيس سازمان تبلیغات اسلامی با حضور جمعی از اهالی رسانه برگزار شد.
عمامه‌گذاری طلاب حوزه علمیه منصوریه شیراز

عمامه‌گذاری طلاب حوزه علمیه منصوریه شیراز

آیین عمامه‌گذاری جمعی از طلاب مدرسه منصوریه، چهارشنبه ۶ اسفندماه به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت امیرالمؤمنین(ع) با حضور مدیر حوزه علمیه فارس، مدیرکل تبلیغات اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان در حوزه علمیه منصوریه شیراز برگزار شد.
آنگاه كه زمين به لرزش درآمد...

آنگاه كه زمين به لرزش درآمد...

إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا وَ أَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا (آنگاه كه زمين به لرزش [شديد] خود لرزانيده شود و زمين بارهاى سنگين خود را برون افكند) آیات اول و دوم سوره مبارکه زلزال. اتنا(Etna) مرتفع‌ترین کوه آتش‌فشانی فعال‌ اروپا، با ارتفاع ۳ هزار و ۳۳۰ متر در جزیره سیسیل ایتالیا فوران کرد. ارتفاع ستون متراکم دود متصاعد از دهانه این آتشفشان به ۱ کیلومتر رسید و باران خاکستر و گدازه‌های آتشین آن در شهر کاتانیا و روستاهای پیرامون، موجب اعلام وضعیت اضطراری و توقف پروازهای فرودگاه این شهر شد. آخرین فوران بزرگ در کوه اتنا، در سال ۹۲ میلادی ثبت شده است.
جشن میلاد حضرت علی(ع) در جلسه قرآن ابراهیم آهور

جشن میلاد حضرت علی(ع) در جلسه قرآن ابراهیم آهور

جلسه آموزش قرائت ابراهیم آهور، قاری و مدرس قرآن، دوشنبه‌ها در دارالقرآن بنی‌هاشم واقع در تهران، میدان امام حسین(ع)، خیابان نامجو(گرگان)، بعد از چهارراه قجاوند تشکیل می‌شود و شامگاه گذشته نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همراه با جشن سالروز میلاد حضرت علی(ع) برگزار شد.
سی‌ودومین نشست رؤسای ادارات امور قرآنی سازمان تبلیغات

سی‌ودومین نشست رؤسای ادارات امور قرآنی سازمان تبلیغات

همایش مدیران استانی دارالقرآن با حضور حجت الاسلام قمی و حجت السلام قرائتی صبح سه‌شنبه 5 اسفندماه برگزار شد. در این مراسم همچنین از محصولات قرآنی جدید این سازمان رونمایی به عمل آمد.
همایش بین‌المللی «مطالبات حقوقی و بین‌المللی دفاع مقدس»

همایش بین‌المللی «مطالبات حقوقی و بین‌المللی دفاع مقدس»

همایش بین‌المللی «مطالبات حقوقی _ بین‌المللی دفاع مقدس» صبح امروز، سه‌شنبه ۵ اسفندماه با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در سالن همایش‌های «خلیج فارس» موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
1