کد خبر: 3872678
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
گروه اجتماعی ــ ۱۴ مرکز نیکوکاری با مشارکت کمیته امداد در حوزه‌های علمیه استان اصفهان راه‌اندازی شد که در ۹ ماهه سال ۹۸ بیش از ۵۸ میلیون تومان کمک جمع‌آوری و به نیازمندان اهدا کردند.

فعالیت ۱۴ مرکز نیکوکاری در حوزه‌های علمیه استان اصفهان

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد اصفهان، محمدرضا متین‌پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه کمک به گسترش مراکز نیکوکاری از برنامه‌های این نهاد است، گفت: حوزه خیر و احسان به گستردگی عواطف انسانی، معارف و اخلاق اسلامی است و ایجاد ساز و کارهای مردم نهاد و مبتنی بر جمع‌های کوچک و محلی، دقیق ترین راهبردی است که با توجه به این گستردگی می توان برای پیشبرد آن در نظر گرفت.

متین‌پور با بیان اینکه مراکز نیکوکاری بر اساس چنین راهبردی با همکاری، نظارت و پشتیبانی کمیته امداد در سراسر استان فعال شده و مشغول خدمت به نیازمندان هستند، تأکید کرد: حوزه‌های علمیه و روحانیت شیعه همواره نقش برجسته‌ای در امور عام‌المنفعه و خیر دارند و در این زمینه نیز تا کنون ۱۴ مرکز نیکوکاری در حوزه‌های علمیه استان راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد، ۱۳ مرکز در حوزه‌های علمیه ویژه خواهران و یک مرکز نیز در حوزه‌های علمیه ویژه برادران راه اندازی شده است.

متین‌پور ساز و کار مراکز نیکوکاری را مبتنی بر جمع‌آوری و توزیع کمک‌ها در منطقه فعالیت هر مرکز نیکوکاری از سوی گردانندگان آن بیان کرد و گفت: مراکز نیکوکاری فعال در حوزه‌های علمیه نیز در ۹ ماهه سال ۹۸ بیش از ۵۸ میلیون تومان کمک جمع آوری و به نیازمندان اهدا کردند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با ابراز خرسندی از اسقبال اقشار مختلف مردم از این راهبرد نیکوکارانه یادآور شد: تعداد مراکز نیکوکاری و همچنین میزان کمک‌های جمع‌آوری شده از سوی آنها در ۹ ماهه سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: