کد خبر: 3887851
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
رزمایش دفاع بیولوژیک در راستای شیوع ویروس کرونا در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

رزمایش «شهدای مدافع سلامت» برگزار شد

به گزارش ایکنا از اصفهان، امروز شنبه 9 فروردین‌ماه، همزمان با ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار، رزمایش دفاع بیولوژیک در راستای شیوع ویروس کرونا در استان‌های اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری برگزار شد.

رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و بازسازی محیطی با نام «شهدای مدافع سلامت» توسط نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی براساس دستور فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی زمینی طراحی و در سه هزار نقطه آلوده کشور اجرا شد.

بنابر گزارش روابط عمومی استاانداری اصفهان، در این رزمایش خودروی دستگاه مه‌پاش متحرک متعلق به مؤسسه شهید زین‌الدین و مجموعه خودروهای این مؤسسه، مجموعه یگان‌ها ‌و خودروهای متعلق به گروه مهندسی رزمی ۴۰ صاحب‌الزمان و یگان‌های متعلق به دانشگاه حضرت امیرالمومنین (ع) به حرکت درآمدند.

این رزمایش با بکارگیری همه امکانات یگان‌های رزم، یگان‌های پشتیبانی رزم و پشتیبانی خدمات رزم نیروی زمینی با به کارگیری سایر نیروهای سپاه اعم از استانی و بسیج و نیروی هوا فضا در راستای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقدام جهشی در قطع زنجیره ویروس کرونا برگزار شد.

حوزه فعالیتی این قرارگاه در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال بختیاری، بود، تیپ ۴۴ قمربنی هاشم(ع) در استان چهارمحال و بختیاری، تیپ ۱۸ الغدیر در یزد و لشکر ۱۴ امام حسین(ع)، لشکر هشت نجف اشرف، توپخانه ۱۵ خرداد، تیپ ۴۰ مهندسی صاحب‌الزمان(عج)، دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) نیروی زمینی سپاه، مجموعه بازسازی شهید زین الدین، امکانات سایر مراکز سپاه از جمله بیمارستان شهید صدوقی در استان اصفهان در این رزمایش شرکت کردند.

بخشی از این رزمایش روز چهارشنبه در چهارمحال و بختیاری اجرا شد و در استان‌های اصفهان و یزد امروز شنبه به اجرا درآمد و تا زمان ریشه‌کن شدن کامل این ویروس این امکانات آماده به کار خواهد بود.

همه امکانات موجود و امکانات و تجهیزات جنگ نوین استفاده شده در سال‌های دفاع مقدس پس از بازسازی و تعمیر و همچنین نفربرها، خودروهای آتش نشانی موجود در یگان‌های سپاه، بلدوزرها و همه امکاناتی که می‌توانند در امر ضدعفونی و گندزدایی مورد استفاده قرار گیرند، در این رزمایش به کارگیری شد.

بیش از ۳۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده برای اجرای این رزمایش در نظر گرفته شد و نیروهای شرکت کننده در آن آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: