پیشرفت دختران ایرانی خط بطلانی بر ادعاهای غرب است
کد خبر: 4215475
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۲

پیشرفت دختران ایرانی خط بطلانی بر ادعاهای غرب است

امام جمعه کاشان گفت: جمهوری اسلامی در این ۴۵ سال ثابت کرده که تئوری غرب مبنی بر عقب‌ماندگی زنان در صورت حفظ حدود شرعی باطل است و دختران ما می‌توانند با پیشرفت در زمینه‌های گوناگون، این بطلان را پررنگ‌تر کنند.

سیدسعید حسینی امام جمعه کاشان در آیین تکریم از دختران نخبه کاشانیبه گزارش ایکنا از اصفهان، حجت‌الاسلام سیدسعید حسینی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در آیین تکریم از ۵۰ دختر نخبه کاشانی که عصر روز گذشته، ۲۳ اردیبهشت‌ماه در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد، با تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، خطاب به دختران حاضر در این مراسم اظهار کرد: روزی امام صادق(ع) با دامادی روبرو شد. از او پرسید که «همسر خود را چگونه یافتی؟» داماد که حدود یک سال از ازدواجش گذشته بود، گفت: «همسرم همه خوبی‌های یک زن را دارد؛ اما عیبی هم دارد و آن اینکه برای من دختر به دنیا می‌آورد.» امام صادق(ع) با اشاره به آیه 11 سوره نساء: «... لَا تَدْرُونَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ لَكُمْ نَفْعًا...؛ نمی‌دانید که کدام‌یک از آنها برای شما مفیدتر است...» فرمود: اگر خداوند از تو سؤال می‌کرد که انتخاب پسر و دختر بودن فرزندت با من خدا باشد یا با خودت، کدام را انتخاب می‌کردی؟» عرض کرد: «خدا.» امام فرمود: «اکنون نیز خدا برایت انتخاب کرده است.» 

وی ادامه داد: با اعتقاد عرض می‌کنم که دختر بودن شما را خدا انتخاب کرده است. اکنون با توجه به این موضوع که دختر بودن شما را خدا انتخاب کرده، آیا می‌توانید کاری کنید که در آینده نیز باز خدا برایتان انتخاب کند؟ شما دوراهی‌های بسیاری پیش‌رو دارید، نظیر انتخاب رشته تحصیلی، ازدواج و...؛ چگونه خدا همچون زمان تولد که دختر بودن شما را انتخاب کرد، دوباره برای شما در دوراهی‌ها انتخاب می‌کند؟ حضرت فاطمه(س) فرمود: «مَنْ أصْعَدَ إلی اللّهِ خالِصَ عِبادَتِهِ، أهْبَطَ اللّهُ عَزَّوَجَلَّ لَهُ أفْضَلَ مَصْلَحَتِهِ؛ هرکس عبادات و کارهای خود را خالصانه برای خدا انجام دهد، خداوند بهترین مصلحت‌ها و برکات خود را برای او تقدیر می‌کند.»

امام جمعه کاشان با تأکید بر اینکه این فرمول فوق‌العاده ارزشمند است، گفت: هر کس می‌خواهد خدا بهترین مصلحتش را در مسائل خانوادگی، علمی و اشتغال برایش تقدیر کند، باید در عملش اخلاص داشته باشد؛ اما چگونه؟ یکی از یاران خاص پیامبر(ص)، حذیفه نام داشت. او اسامی منافقین را می‌دانست؛ چراکه رسول خدا(ص) در ماجرای عقبه، نام منافقین را به او گفته بود؛ بنابراین بعد از فوت اصحاب، مردم با توجه به آیه ۸۴ سوره توبه که می‌فرماید: «وَلَا تُصَلِّ عَلَىٰ أَحَدٍ مِنْهُمْ مَاتَ أَبَدًا وَلَا تَقُمْ عَلَىٰ قَبْرِهِ...؛ و هیچ‌گاه به نماز میت آن منافقان حاضر نشو و بر جنازه و قبر آنها به دعا نایست...» به اینکه حذیفه بر آن شخص نماز می‌خواند یا نه، نگاه می‌کردند تا منافق بودن یا نبودن میت بر آنان محرز شود.

وی ادامه داد: روزی حذیفه پرسش خوبی نزد پیامبر(ص) مطرح کرد و گفت: اخلاص چیست؟ پیامبر اکرم(ص) پاسخ داد: «من همین سؤال را از خدای متعال پرسیدم و خداوند فرمود: الاخلاص سِرّ مِن اَسراری اُوَدِّعُهُ فى قلب مَن اَحْبَبْتَه؛ اخلاص یکی از اسرار من است که آن را در قلب کسی می‌گذارم که او را دوست بدارم.» باید کاری کنیم که محبوب خداوند شویم. در قرآن، آیات بسیاری هست که از آنچه خدا دوست دارد، صحبت به میان می‌آورد، نظیر «إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ، يُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ و...» شما باید تحقیق کنید تا دوستی نسبت به آنچه را خدا دوست دارد، در وجود خود ایجاد کنید و از آنچه دوست ندارد، دوری کنید.

حسینی گفت: چالشی که ما با غربی‌ها داریم، این است که فکر می‌کنند زن با حفظ حدود شرعی نمی‌تواند پیشرفت داشته باشد؛ اما جمهوری اسلامی در این ۴۵ سال ثابت کرده که تئوری غرب باطل است و دختران ما می‌توانند با پیشرفت در زمینه‌های گوناگون، این بطلان را پررنگ‌تر کنند.

مریم زارعی، همسر شهید مدافع حرم، مهدی دهقان نیز در این مراسم بیان کرد: هر چه دختران ما بتوانند خود را بیشتر به خدا نزدیک کنند، در آینده موفق‌تر عمل خواهند کرد. کودکی من در خانواده‌ای سپری شد که همزمان دایی و عمویم به فیض شهادت رسیدند. من با دوشنبه‌ها و پنج‌شنبه‌ها، کمیل‌ها و دعاهای گلزار شهدا قد کشیدم و همه این‌ها من را برای قبول مسئولیت همسر شهید و مادر سه فرزند شهید بودن آماده کرد.

وی گفت: سعی کنید با شهدا ارتباط برقرار کنید، آنها صدای شما را می‌شنوند و اگر صلاح باشد، واسطه استجابت دعایتان می‌شوند. من در دوراهی‌های زندگی، همواره به شهدا متوسل می‌شدم. بعد از شهادت همسرم نیز در هر لحظه با ایشان زندگی می‌کنم و از خودشان مدد می‌گیرم. اتصال عمیق‌تری میان من و خدا ایجاد شده است که به من حس آرامش می‌دهد.

زهراسادات محمدی

انتهای پیام
captcha