کد خبر: 4218771
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۱
همزمان با سالروز رحلت امام خمینی(ره)

بقاع متبرکه اصفهان میزبان آیین‌های گرامیداشت شهدای خدمت می‌شوند

معاون فرهنگی اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه اصفهان از برگزاری آیین‌های گرامیداشت شهدای خدمت در امامزادگان و بقاع متبرکه استان همزمان با سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد خبر داد.

شهدای راه خدمتحجت‌الاسلام ولی‌الله روان، معاون فرهنگی اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان اظهار کرد: از زمانی که خبر وقوع سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور از رسانه ملی اعلام شد، در بقاع متبرکه استان آیین‌های توسل، دعا و مناجات برگزار کردیم تا رئیس‌جمهور و هیئت همراه به سلامت بازگردند، اما متأسفانه خبر شهادت ایشان مخابره شد و ملت ایران را عزادار کرد.

وی ادامه داد: بعد از اعلام این خبر، سیاه‌پوش کردن بقاع متبرکه و امامزادگان استان، تغییر پرچم گنبد امامزادگان به رنگ مشکی و برگزاری مراسم تکریم و بزرگداشت رئیس‌جمهور شهید و همراهان ایشان در دستور کار قرار گرفت.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در شب جمعه گذشته، برابر با سوم خردادماه، آیین تکریم شهدای خدمت در بقاع متبرکه سراسر کشور از جمله استان اصفهان برگزار شد، گفت: تعداد ۴۹ بقعه شاخص و تعداد بسیاری از بقاع سطح سه مراسم تکریم شهدای راه خدمت را برگزار کردند. 

وی با بیان اینکه در برنامه‌های خردادماه و همزمان با سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد، برگزاری آیین‌های گرامیداشت شهدای خدمت نیز پیش‌بینی شده است، ادامه داد: فضاسازی محیط، سیاه‌پوش کردن و آماده‌سازی صحن بقاع و خیابان‌های اطراف، پخش کلیپ‌های مداحی و سخنرانی، راه‌اندازی ایستگاه‌های صلواتی، برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن کریم و پوشش رسانه‌ای در بعضی از بقاع متبرکه با بهره‌گیری از ظرفیت سخنرانان شاخص و هادیان سیاسی که بتوانند دستاوردهای انقلاب اسلامی، نقش رهبری در گذر از بحران‌های پس از انقلاب و رشد و پیشرفت کشور را برای مردم تبیین و آحاد جامعه را برای حضور در انتخابات پیش‌ رو آماده کنند، در دستور کار قرار دارد.

روان همچنین از برگزاری مسابقاتی برای زائران و مجاوران امامزادگان و بقاع متبرکه از وصیت‌نامه امام خمینی(ره) و بیانات مقام معظم رهبری خبر داد و درباره شهید جمهور تصریح کرد: شهید آیت‌الله رئیسی شخصیت کم‌نظیری بود، از حوزه موقوفات و امامزادگان حمایت می‌کرد و تعاملات بسیار خوبی با سازمان اوقاف و امور خیریه داشت. ایشان همچنین بر استفاده بیشتر از ظرفیت وقف در توسعه دانش‌بنیان‌ها تأکید و از برگزاری مسابقات کشوری و بین‌المللی قرآن کریم حمایت می‌کرد و معتقد بود که سازمان اوقاف باید این مسابقات و فعالیت‌های قرآنی را به‌صورت ویژه‌تر دنبال کند.

زهراسادات محمدی

انتهای پیام
captcha