کد خبر: 4221475
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۵
در خطبه‌های نماز جمعه نایین مطرح شد

حج، نمایش معنوی برای کسب تقواست

خطیب نماز جمعه شهرستان نایین گفت: کسی که از خانه‌اش به سمت سرزمین‌های نورانی حج قدم می‌زند، نباید جز رعایت و کسب تقوا اراده کند.

محمد شریفی خطیب جمعه شهرستان نایینبه گزارش ایکنا از اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شریفی، خطیب جمعه شهرستان نایین در خطبه‌های نماز جمعه امروز، ۲۵ خردادماه ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) به تلاش‌های این امام بزرگوار اشاره و اظهار کرد: زمانی که بنی‌امیه جایگاه سیاسی و سلطنتی داشتند، شروع به دخل و تصرف در احکام و اعتقادات دینی مردم کردند. کاری که امام محمد باقر(ع) در مقابل آن انجام داد، این بود که مردم را متوجه مرجع پاسخگویی حقیقی دین ساخت و جایگاه اهل بیت(ع) را تثبیت کرد که با این کار، حیات دوباره‌ای به جریان اصیل اسلامی بخشیده شد.

وی با توجه به در پیش بودن عید قربان، به ارتباط بین حج و تقوای الهی پرداخت و گفت: خدای عالمیان در قرآن کریم درباره موضوع مهم حج و زاد و توشه آن می‌فرماید که همه این نمایش معنوی بزرگ چیزی جز کسب تقوا و بالا بردن ارزشمندی و عیار آن نیست؛ یعنی کسی که از خانه‌اش به سمت سرزمین‌های نورانی قدم می‌زند، نباید جز رعایت و کسب تقوا اراده کند.

خطیب جمعه شهرستان نایین با اشاره به موضوع مهم انتخابات بیان کرد: در انتخابات پیش‌رو، هم رأی ندادن اشتباه است و هم رأی سفید دادن. ما باید تحقیق و پرس‌وجو کنیم، صحبت‌ها را بشنویم و آگاهانه و با بصیرت، انتخاب درستی داشته باشیم.

وی ادامه داد: همه نامزدها در دوره‌های قبل مسئولیت‌هایی داشته‌اند که باید ببینیم موقع تصدی آنها چگونه عمل کردند، با چه کسانی همنشینی داشتند و مسئولیت‌ها چگونه انجام شده است.

شریفی در پایان تأکید کرد: آنچه بسیار حائز اهمیت است، تفکرات نامزدهاست که باید از این موضوع و برنامه‌های بلند آنها برای آینده آگاه شویم و با این آگاهی در انتخابات شرکت کنیم.

فاطمه نصیری نایینی

انتهای پیام
captcha