کد خبر: 3863522
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
گروه اجتماعی _ امام جمعه اصفهان گفت: مسئله کارشناسی و وکالت در دادگستری در حقیقت راه رفتن روی مرز بهشت و جهنم است چراکه اگر کوچک‌ترین اشتباهی در این کار صورت گیرد حق یکی از طرفین ضایع می‌شود.

کارشناسی و وکالت در حقیقت راه رفتن روی مرز بهشت و جهنم استبه گزارش ایکنا از اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به همراه هیئت مدیره مرکز وکلای استان و هیئت مدیره مرکز کارشناسان دادگستری استان اصفهان با اشاره به اهمیت کار کارشناسان دادگستری و وکلا، اظهار کرد: مسئله کارشناسی و وکالت در دادگستری در حقیقت راه رفتن روی مرز بهشت و جهنم است، چراکه اگر کوچک‌ترین اشتباهی در این کار صورت گیرد حق یکی از طرفین ضایع می‌شود.

وی افزود: وکیلی که می‌داند حق با موکلش نیست باید به او بگوید که حق با تو نیست و عاقبت و آخرت خود را تباه نکند، نادانی است که اگر انسانی بخواهد برای خوش بودن در مدت کوتاه دنیا ابدیت خود را بفروشد، چراکه بر اساس آیات قرآن کریم عذاب سختی برای چنین انسانی در قیامت در نظر گرفته شده است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تأکید بر تخصصی بودن کار کارشناسان دادگستری تصریح کرد: این کار باید با دقت فراوان انجام شود، چراکه قاضی و حتی دیوان عالی کشور بر اساس نظر کارشناسان حکم را صادر و تأیید می‌کنند.

وی دستمزد بالای وکلا و کارشناسان را یکی از علت‌های مراجعه نکردن مردم به آنان دانست و گفت: این امر باید به‌گونه‌ای باشد که قشر ضعیف و متوسط جامعه در اموری که حق با آنان است و نمی‌توانند از حق خود دفاع کنند، بتوانند وکیل بگیرند و یا از نظر کارشناسان استفاده کنند.

در ابتدای این دیدار علی بهادری جهرمی، رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه اظهار کرد: مردم می‌توانند از مرکز ارشاد دادگستری به صورت رایگان راهنمایی بگیرند، همچنین جمعی از وکلا و کارشناسان دادگستری به صورت گروهی و دوره‌ای در مساجد استان اصفهان حضور دارند و خدماتی را به صورت رایگان ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به اهمیت فقه در بحث کارشناسی گفت: حوزه اخلاق وکالت و فقه مبتلابه در حوزه کارشناسی از جمله موضوعاتی است که باید به آن پرداخته شود و با بهره‌گیری از اساتید و علمای دینی، کارشناسان با این موضوعات آشنایی بیشتر و کامل‌تری پیدا کنند.

بهادری جهرمی بیان کرد: نهاد وکالت کارشناسی باید برای شناسایی مشکلات مردم و مشکلات عمومی شهر و استان پیشگام شود، همچنین فضایی رقم بخورد که مراجعه مردم به آنان افزایش یابد، چراکه مردم معمولاً به کارشناسان مراجعه ندارند و دیرهنگام مراجعه می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: