کد خبر: 3880946
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
با حضور استاندار اصفهان و مدیران ذیربط جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و اتخاذ اقدامات و تدابیر پیشگیرانه از ورود ویروس کرونا به استان تشکیل شد.

جلسه ستاد پیشگیری از ورود ویروس کرونا به استان تشکیل شد

به گزارش ایکنا از اصفهان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌المل استانداری اصفهان، رضایی، استاندار اصفهان در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و اتخاذ اقدامات و تدابیر پیشگیرانه از ورود ویروس کرونا اظهار داشت هدف از این جلسه ایجاد هماهنگی و ارتقا آمادگی استان در پیشگیری از این ویروس است.

استاندار اصفهان گفت: تاکنون هیچ مورد مثبت از بیماری ویروسی کرونا در استان گزارش نشده است، ولی با این حال تمام فرآیند پیشگیرانه از سوی مراکز درمانی و پزشکی پیگیری می‌شود.

رضایی با اشاره به اهمیت آموزش عمومی و ارتقا آگاهی مردم تاکید کرد صدا و سیما باید ویژه برنامه‌های آموزشی تولید و پخش کند.

استاندار اصفهان تاکید کرد: هرگونه اطلاع رسانی و مصاحبه در مورد این بیماری باید از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان انجام شود و خلاف این موضوع پذیرفتنی نخواهد بود.

وی تصریح کرد دستگاه های نظارتی باید در خصوص اخبار و مطالب غیر واقع که در فضای مجازی اطلاع رسانی می گردد برخورد جدی داشته باشند.

مدیر ارشد استان ضمن اعلام آمادگی تمام مراکز بهداشتی و درمانی استان برای مواجهه با موارد احتمالی ابتلا به این ویروس تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی با همکاری هیات علمی دانشگاه بسته‌های علمی، آموزشی و مراقبتی تهیه و در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.

شایان ذکر است در این جلسه تدابیر وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای مقابله با این ویروس مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و مدیران دستگاه‌ها پیشنهادات، ظرفیت های اجرای و آمادگی خود را اعلام کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: