کد خبر: 3947493
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
پویش ملی اهدای عضو به‌صورت فرآیندمحور از سوی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور و معاونت‌های فرهنگی زیر مجموعه آنها ایجاد می‌شود.

فرصت زندگی دوباره با ایجاد پویش ملی اهدای عضوبه گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، محمد عیدی، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور گفت: میزان انگیزه و انگیزش شهروندان برای اهدای عضو به همنوعان یکی از شاخص‌های مسئولیت‌های اجتماعی در زیستگاه‌های انسانی است که وظیفه ما در این حوزه آگاهی‌بخشی به شهروندان بوده تا بتوانند با ضریب آگاهی بالا به اهدای عضو اهتمام داشته باشند.

وی افزود: قطعا اهدای عضو یکی از جلوه‌های عشق در جوامع انسانی است همان‌طور که شهید بهشتی در سخنی گفتند بروید عاشق شوید، لذا این مسئله یکی از شاخص‌هایی است که دیگر گزینی در جامعه را نهادینه می‌کند و باعث عشق ورزیدن انسان‌ها به یگدیگر می‌شود.

عیدی اظهار کرد: بر این اساس تفاهم‌نامه‌ای با انجمن اهدای عضو ایرانیان با حضور کمال مرادی و کتایون نجفی‌زاده در مجمع شهرداران کلان‌شهرهای کشور منعقد شد که طبق آن همه شهرداری‌های کلان‌شهرهای کشور و معاونت‌های فرهنگی زیر مجموعه آنها پویشی را به صورت فرآیند محور ایجاد خواهند کرد تا شهروندان در این پویش ملی شرکت و فرهنگ اهدای عضو را نهادینه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: