کد خبر: 3978468
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۲
حضور ملی؛ اقتدار ایران / 10
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: در حال حاضر مشکلی از نظر تعداد تعرفه‌ در شعبه‌های اخذ رأی در استان اصفهان وجود ندارد.

کمبود تعرفه در استان اصفهان نداریم

به گزارش ایکنا از اصفهان، حیدر قاسمی، رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان، دقایقی پیش در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: فرایند انتخابات و اخذ رأی در شعب مختلف استان اصفهان با نظم و آرامش مطلوب در حال برگزاری است. 

وی  افزود: درباره میزان مشارکت مردم استان اصفهان در انتخابات باید صبر کرد تا انتخابات به پایان برسد.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان بیان کرد: تعرفه‌های رأی در سراسر کشور با توجه به نسبت واجدان شرایط و استانداردهای موجود در شعبه‌های شهری و روستایی توزیع شده و اکنون با توجه به اطلاعات موجود در سامانه انتخابات، مشکلی در استان اصفهان وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به نسبت تعرفه‌های مصرف شده به باقی مانده آنها در شعبه‌های اخذ رأی استان اصفهان، پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان ساعت رأی‌گیری مشکلی در این زمینه به‌وجود نیاید.

قاسمی با بیان‌اینکه کارت الکترونیکی برای رأی‌گیری در شعبه‌های تمام مکانیزه در شهرهای اصفهان و شاهین‌شهر استفاده می‌شود، اضافه کرد: ۹۰۸ شعبه تمام مکانیزه برای انتخابات الکترونیکی شوراهای اسلامی در شهرهای اصفهان و شاهین‌شهر فعال است. 

وی بیان کرد: تعدادی کارت الکترونیکی جدید به منظور پیشگیری از احتمال کمبود یا اِشکال در آنها، امروز از وزارت کشور دریافت و بین شعبه‌ها توزیع شد. تعداد دیگری کارت نیز برای احتیاط در ساعت‌های پایانی رأی‌گیری که ممکن است با تعداد بیشتر رأی‌دهنده مواجه شویم، آماده شده که بین شعبه‌های تمام مکانیزه توزیع می‌شود. اکنون مشکلی از نظر تعداد کارت‌های الکترونیکی در شعبه‌های تمام مکانیزه نداریم.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان در ادامه به انتخابات شوراها اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون، در روستاها و شهرهای زیر یک صد هزار نفر جمعیت، افرادی می‌توانند رأی دهند که حداقل یک سال در آن منطقه سابقه سکونت داشته باشند.

وی درباره حواشی پیش‌آمده در یکی از روستاهای فریدون‌شهر، ادامه داد: اهالی این روستا نسبت به ورود افراد غیربومی در این منطقه اعتراض داشتند که این مشکل برطرف شد. 

قاسمی تصریح کرد: تاکنون و بر اساس گزارش‌های رسیده از شهرستان‌ها، تخلف شاخص و بارزی در فرایند انتخابات به وجود نیامده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: