کد خبر: 4088502
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۶

ثبت ۸۰ وقف جدید در اصفهان

معاون امور ثبتی و حقوقی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از ثبت ۸۰ وقف جدید در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب خبر داد.

اصغر توسلی معاون امور ثبتی و حقوقی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان، حجت‌الاسلام اصغر توسلی، معاون امور ثبتی و حقوقی این اداره‌کل با اشاره به دستاوردهای معاونت ثبتی و حقوقی از دهه وقف سال گذشته تا دهه وقف سال جاری، اظهار کرد: در این بازه زمانی، ۶۵۸ سند وقفی مربوط به یک هزار و ۸۷۲ رقبه بوده است.

وی با بیان اینکه ۲۲۹ سند تک‌برگی نیز طی یک سال گذشته برای موقوفات دریافت شده، ادامه داد: در مجموع، ۸۸۷ سند برای موقوفات استان اصفهان صادر شده است.

معاون امور ثبتی و حقوقی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در حوزه حقوقی نیز طی یک سال اخیر، ۱۵۹ پرونده در جریان داشتیم، افزود: برای ۶۲ پرونده حکم صادر شده که ۵۳ مورد له و ۹ مورد علیه موقوفات بوده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز برای احکام صادر شده در مراجع قضایی، ۴۹ مورد اجرای حکم داشته‌ایم.

حجت‌الاسلام توسلی با بیان اینکه طی یک سال گذشته، هفت هزار و ۵۰۰ سند اجاره تجدید شده است، گفت: برای ۵۵۰ موقوفه نیز سند جدید اجاره تنظیم و سه هزار و ۵۰۸ بازدید میدانی از موقوفات استان نیز انجام شده است.

وی ادامه داد: تصمیم‌گیری برای تبدیل به احسن و یا تغییر کاربری موقوفات در کمیسیون املاک تصمیم‌گیری می‌شود که در همه شهرستان‌ها شکل گرفته و در یک سال گذشته، ۷۰ جلسه این کمیسیون در سطح استان تشکیل شده است.

معاون امور ثبتی و حقوقی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان همچنین به ثبت ۸۰ وقف جدید در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین نیت این موقوفات، اجرای منویات رهبر معظم انقلاب بود که در شهرستان اصفهان به ثبت رسید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha