جایزه مصطفی(ص) باعث ارتقای اعتبار اصفهان می‌شود
کد خبر: 4169583
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴

جایزه مصطفی(ص) باعث ارتقای اعتبار اصفهان می‌شود

عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر اصفهان گفت: برگزاری رویدادهایی مانند جایزه مصطفی(ص) موجب ارتقا و افزایش اعتبار شهر می‌شود و می‌تواند اقتصاد گردشگری آن را نیز توسعه دهد.

فرزانه کلاهدوزان عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر اصفهانفرزانه کلاهدوزان، عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر اصفهان در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان به برگزاری پنجمین دوره جایزه علم و فناوری مصطفی(ص) در این شهر اشاره و اظهار کرد: این جایزه مسلمانان جهان را در بخش‌های علمی گوناگون ارزیابی می‌کند و همواره جزو برندهای مطرح جهانی و بین‌المللی به شمار می‌رود. 

وی افزود: از آنجا که امسال هفته وحدت در مهرماه واقع شده و جایزه مصطفی(ص) نیز در همین ماه برگزار می‌شود، فصل خوبی برای برگزاری این رویداد انتخاب شده است.

عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر اصفهان با بیان اینکه این شهر در مقطعی پس از مکه، پایتخت فرهنگی جهان اسلام بود، گفت: معماری و همه شاخص‌هایی که اصفهان داراست، به تمدن اسلامی مربوط می‌شود؛ بنابراین با توجه به این تقارن‌ها و همچنین سبقه فرهنگی، تمدنی و اسلامی اصفهان، قرار شد امسال جایزه مصطفی(ص) در این شهر برگزار شود.

وی تأکید کرد: همه عوامل و دست‌اندرکاران برگزاری جایزه در اصفهان، همکاری‌های لازم را انجام می‌دهند و با هم‌افزایی بنا دارند تا اتفاق خوبی در شهر رقم بخورد؛ چنانکه حمایت‌های لازم نیز از سوی مدیریت شهری انجام شد و امید می‌رود این رویداد سرآغاز خوبی برای اصفهان باشد.

کلاهدوزان با اشاره به نگاه مدیریت شهری به رویدادهای سطح شهر توضیح داد: اصفهان شهری فرهنگی و تاریخی و دارای 17 خواهرخوانده است که هرکدام از آنها ظرفیت‌های بسیار خوبی دارند؛ ولی متأسفانه از ظرفیت خواهرخوانده‌ها استفاده بهینه و کافی صورت نگرفته و درواقع، از تمام این ظرفیت استفاده نشده است.

وی با بیان اینکه اصفهان همواره جزو مقاصد اصلی گردشگران خارجی محسوب می‌شود، تصریح کرد: برگزاری رویدادهایی مانند جایزه مصطفی(ص) بسیار مهم است؛ چون موجب ارتقا و افزایش اعتبار شهر می‌شود و کمک می‌کند تا اصفهان همواره در صدر رویدادهای جهانی باشد که موضوع بسیار مهمی است.

عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر اصفهان گفت: نکته مهم و قابل توجه این است که چنین رویدادهایی می‌تواند اقتصاد گردشگری شهر را نیز توسعه دهد؛ چراکه اصفهان همواره به‌مثابه قطب صنعتی مطرح بوده و این در حالی است که ظرفیت‌های گردشگری بسیاری دارد.

وی اظهار کرد: اصفهان در همه زمینه‌های گردشگری از جمله گردشگری صنعتی سرآمد است و علاوه بر این، در بخش‌هایی مثل گردشگری سلامت، گردشگری زیارت و... حرف برای گفتن دارد؛ حتی در بخش فناوری نیز می‌تواند جذب گردشگر داشته باشد؛ بنابراین مجموعه این توانمندی‌ها در کنار هم می‌تواند ضمن حفظ موقعیت‌های پیشین، جایگاه اصفهان را مجدداً و با توجه به شرایط خاصی که موجود است، ارتقا ببخشد و در نهایت، آن را به سمت اقتصاد گردشگری سوق دهد.

انتهای پیام
captcha