خوشنویسان اصفهانی در حرم رضوی مشق عشق می‌کنند
کد خبر: 4215716
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵
برای دومین سال متوالی

خوشنویسان اصفهانی در حرم رضوی مشق عشق می‌کنند

هیئت کتاب‌الثقلین اصفهان متشکل از هنرمندان و استادان رشته خوشنویسی برای دومین سال متوالی در دهه کرامت، رویداد بداهه‌نویسی در حرم مطهر رضوی برگزار می‌کنند.

رویداد خوشنویسی شمس الشموسموزه آستان قدس رضوی با همکاری هیئت کتاب‌الثقلین اصفهان، سومین رویداد خوشنویسی «شمس‌الشموس» را همزمان با دهه کرامت برگزار می‌کند. این رویداد، عرض ارادت هنرمندان خوشنویس اصفهان به پیشگاه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است.

محسن بهارزاده، استاد برجسته خوشنویسی و مسئول هماهنگی این رویداد در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان ضمن اشاره به برگزاری موفق رویداد یادشده در سال گذشته اظهار کرد: در دهه کرامت سال قبل، جمعی از استادان خو‌شنویسی اصفهان با استعانت از خداوند متعال و در پرتو الطاف امام هشتم(ع) برای عرض ارادت به محضر ایشان، رویدادی با محوریت بداهه‌نویسی در حرم مطهر رضوی برگزار کردند که با استقبال خیل مشتاقان آن حضرت‌ روبرو شد. بنابراین امسال نیز تصمیم گرفتیم تا این رویداد را با شکوه بیشتر و با همکاری بیش از ۷۰ نفر از استادان و هنرمندان خوشنویس اصفهان اجرا کنیم.

وی ادامه داد: سال گذشته این رویداد هنری در موزه قرآن و بیش از 10 نقطه حرم مطهر برگزار و بیش از 9 هزار قطعه خوشنویسی به زائران تقدیم شد؛ اما امسال علاوه بر اجرای این برنامه، در نگارخانه موزه حرم نیز نمایشگاه خوشنویسی «گلبانگ سربلندی» برپا می‌شود. همزمان با برگزاری این نمایشگاه نیز در روز چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت‌ماه از تابلوی یادبود استاد فقید، حبیب‌الله فضائلی به منظور ارج نهادن به سال‌ها تلاش ایشان در خلق آثار بی‌بدیل در اماکن متبرکه رونمایی خواهد شد.

این استاد و پیشکسوت خوشنویسی افزود: امسال هنرمندان استادکار در رشته‌های قلمکاری و خوشنویسی به مدت یک هفته به برگزاری کارگاه و خلق اثر با موضوعات میلاد امام رضا(ع) و تکریم جایگاه مادر ایشان، حضرت نجمه خاتون اقدام می‌کنند و این امر، تلاشی در راستای معرفی این هنرهای فاخر همراه با عشق و ارادت هنرمندان این مرزوبوم به آن امام همام است.

وی بیان کرد: عرض ارادت خوشنویسان اصفهانی به آستان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) از ۲۶ اردیبهشت تا دوم خردادماه سال جاری، از ساعت ۸ تا ۱۷ در نگارخانه موزه آستان قدس رضوی با بداهه‌نویسی خوشنویسان برجسته انجام می‌شود. امیدواریم این حرکت مورد قبول و رضایت امام هشتم قرار گیرد و این هنرمندان در آخرت از شفاعت ایشان بهره‌مند شوند.

الهه‌سادات بدیع‌زادگان

انتهای پیام
captcha