کد خبر: 4225530
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۵

کودکان و نوجوانان کاشانی مهمان «حسینیه محتشم» می‌شوند

کودکان و نوجوانان کاشانی از ۱۸ تا ۲۴ تیرماه جاری، مصادف با دوم تا هشتم محـرم‌الحرام، مهمان «حسینیه محتشم» می‌شوند.

کودکان و محرمبه گزارش ایکنا از اصفهان، همزمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله‌‌الحسین(ع)، «حسینیه محـتشم» شهرستان کاشان با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و معنوی با محوریت ماه محرم و امام‌ حسین(ع) از روز دوشنبه، ۱۸ تا یکشنبه، ۲۴ تیرماه جاری مصادف با دوم تا هشتم محـرم‌الحرام، میزبان کودکان و نوجوانان می‌شود. 

در این برنامه‌ که مجری آن سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان است، نقالی، مدیحه‌سرایی، قصه‌گویی و شناخت محتشم در دستور کار قرار دارد. همچنین یکی از بخش‌های پیش‌بینی‌شده، آشنایی با وقایع و اتفاقات روز عاشورا و معرفی شخصیت‌های واقعه کربلاست که به همین منظور، شرکت‌کنندگان از سخنرانی استادان حوزه بهره‌‌مند خواهند شد.

فضای باشکوه آرامگاه محتشم کاشانی، پدر مرثیه‌سرایی ایران که شعرهایی با درون‌مایه شهیدان، امام‌ حسین(ع) و واقعه‌ کربلا سروده، محل اجرای این برنامه است. 

یادآور می‌شود ماه محرم، فرصتی برای ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) و به‌ویژه فرهنگ عاشورایی محسوب می‌شود و در اشاعه و تقویت باورهای دینی و مذهبی به‌مثابه سنگ بنای هویت جامعه در بین کودکان و نوجوانان تأثیرگذار است.

زهراسادات محمدی

انتهای پیام
captcha