کد خبر: 3888045
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
سخنگوی ستاد استانی مقابله و پیشگیری کرونا اصفهان گفت: تردد خودرو در اصفهان طی روزهای 12و 13فروردین ممنوع است.

تردد خودروها در روزهای 11 و 12 فروردین در استان ممنوع است

به گزارش ایکنا از اصفهان، عباس رضایی، استاندار اصفهان، در نوزدهمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا این استان در استانداری، اظهار امیدواری کرد که با تلاش همه بخش‌های این استان، ویروس کرونا هرچه زودتر از کشور و استان اصفهان پاک شود.

وی ادامه داد: امروز ویدئو کنفرانس استانداران با رییس جمهوری برگزار شد، از این رو نه تنها از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا عقب نیستیم، بلکه در تصمیماتی پیش‌تر هم رفته‌ایم.

استاندار اصفهان بر ضرورت رعایت مصوبات ستاد تأکید و تصریح کرد: مدیران ذیربط به صورت حسب مورد در ستاد دعوت شوند و اعضای ستاد پیگیری مصوبات را در دستور کار قرار دهند و نقاط ضعف و قوت را شناخته و ضعف‌ها را برطرف و قوت را توجه بیشتری کنیم.

۴۷۹۹ خودرو به استان‌های مبدأ بازگردانده شدند

سخنگوی ستاد استانی مقابله و پیشگیری کرونا اصفهان گفت: با هدف پیشگیری و مقابله با کرونا، شرکت‌های مسافربری حداکثر با ۲۰ درصد ظرفیت مجاز به حمل مسافر به این استان هستند.

حجت‌الله غلامی در نوزدهمین جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونا تأکید کرد: این شرکت‌ها بیش از این مجاز به حمل مسافر به استان نیستند، در غیر این صورت با آنها برخورد قاطع می‌شود.

روزهای 11 و 12 فروردین تردد خودروها در اصفهان ممنوع است

وی تصریح کرد: نزدیک به ۱۶۲ نقطه کنترل در سطح استان فعال شده و با توجه به اعمال مقررات انجام شده ۴۷۹۹ خودرو به استان‌های مبدا بازگردانده شدند.

غلامی تأکید کرد: برای روزهای 12و 13فروردین تردد خودروها در استان ممنوع است، بیش از هزار و ۶۰۰ بنر توسط شهرداری‌ها به چاپ رسید و در سطح معابر و گذرها نصب می‌کنند تا از تردد خودروها جلوگیری شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله و پیشگیری کرونا در اصفهان ادامه داد: در خصوص مشاغل مجاز به فعالیت در طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: موردی درباره فعال بودن صنف خدمات خودرو و تاسیسات منازل داشتیم که قرار شد در کمیته مربوطه مطرح و راهکاری برای آن در نظر گرفته شود.

وی درباره خرید اینترنتی و تلفنی بیان کرد: سامانه نظام مهندسی رایانه به شماره تماس ۳۲۰۵۵ فعال شده که نیازمندی مردم از این طریق برطرف می‌شود.

غلامی اظهار کرد: قرار شد با توجه به حساسیت شهرستان کاشان و آران و بیدگل نماینده دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان در جلسات ستاد به صورت حضوری یا ویدئو کنفرانس حضور داشته باشد.

۱۵ ورودی استان مهم همچنان با قوت کنترل می‌شود

وی با بیان اینکه تمام نیروها در مبادی ورودی و خروجی استان مستقر هستند، افزود: ۱۵ ورودی استان مهم همچنان با قوت کنترل می‌شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا اصفهان اضافه کرد: آنچه که آمار تردد شمارهای جاده‌ای اعلام می‌کنند وضعیت نسبت به روزهای ششم، هفتم و هشتم فروردین مطلوب شده است.

به گفته وی، تردد ورودی در استان ۳۰ درصد و تردد خروجی ۳۱ درصد کاهش داشته است.

پلمب 311 فروشگاه متخلف در استان اصفهان 

غلامی اظهار کرد: در زمان حاضر آمار تردد به روزهای چهارم و پنجم فروردین با تردد ۲۴ هزار وسیله نقلیه در روز بازگشت.

وی با اشاره به پلمب شش مورد از اقامتگاه‌ها و مهمان پذیرها در استان افزود: همچنین ۳۱۱ فروشگاه متخلف در استان اصفهان تاکنون پلمب شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: براساس آخرین آمار که ساعت هشت صبح امروز بدست ما رسیده ۹۳۷ نفر کل بستری‌های موجود در بیمارستان‌های این دانشگاه هستند که از این تعداد ۱۳۷ نفر در آی سی یو بستری هستند.

طاهره چنگیز بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ نفر از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند و متاسفانه ۱۴ نفر فوت کردند.

۶ تخت آی سی یو و ۳۰۰ تخت معمولی خالی داریم

وی تصریح کرد: در زمان حاضر در بیمارستان‌های کرونایی ۶ تخت آی سی یو و ۳۰۰ تخت معمولی خالی داریم همچنین بیش از ۴۰ نفر از افراد بهبود یافته در نقاهتگاه بستری شدند.

4799 خودرو بازگردانده شده‌اند

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در ۱۶۲ نقطه استان مجموعه نیروهای انتظامی، سپاه، بسیج و ارتش تردد خودروها را نجام می‌دهند.

سردار مهدی معصوم بیگی با بیان اینکه اصفهان ۱۶ نقطه کنترل دارد، افزود: در ۱۴ پاسگاه پلیس راه با قوت کنترل صورت می‌گیرد از این رو براساس آخرین آمار از ابتدای اجرای طرح کاهش انتقال زنجیره ویروس کرونا تاکنون چهار هزار و ۷۹۹ خودرو بازگردانده شده‌اند.

وی اظهار کرد: این طرح بسیار مؤثر بوده و خودروهای غیر بومی وارد استان نمی‌شوند، درون شهرستان‌ها تردد داریم، اما ورود خودروهای غیر بومی بسیار کم شده است.

فرمانده انتظامی اصفهان افزود: در حوزه حاشیه زاینده رود و تفرجگاه‌های دیگر هفت هزار و ۶۱۶ مورد با خودروهایی که پارک کرده بودند برخورد قانونی صورت گرفت و به حدود ۱۲ هزار و ۲۰۰ مورد هم تذکر داده شد.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۹۹ خودرو توقیف شدند، افزود: علاوه بر این ۸۱ مورد در طرح دور دور توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.

سردار معصوم بیگی تصریح کرد: همزمان با مصوبه اعمال قانون زوج و فرد ۵۷ هزار خودرو جریمه شدند.

پلمب 408 مکان 

به گفته وی در مجموع حدود ۴۰۸ مکان پلمب شده که از این تعداد ۲۰ مکان مربوط به اقلام احتکار شده بهداشتی بودند و ۳۸۵ مورد صنوفی بودند که باید تعطیل می‌شدند.

فرمانده انتظامی اصفهان ادامه داد: ۵۴۸ مکان اخطار پلمب دریافت کردند و ۳۷۹۶ مکان تذکر داده شده که نباید بازگشایی کنند.

به گفته وی، همزمان با اجرای طرح کاهش انتقال زنجیره ویروس کرونا تاکنون ۳۱ جریمه ۵۰۰ هزار تومانی ثبت شده است.

معصوم بیگی اظهار کرد: در مجموع مردم همراهی بهتری داشتند و معدود افرادی که رعایت نمی‌کنند با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.

وی با اشاره به حوزه فضای مجازی گفت: ۶۳۱ وب سایت، کانال اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت که نشر اکاذیب می‌کردند و برای ۵۳ مورد پرونده قضایی تشکیل شد و ۱۰۱ مورد تذکر دریافت کردند همچنین ۸۹ کانال و صفحه هم که موارد خلاف منتشر می‌کردند فیلتر شد .

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، ظهر جمعه با اعلام آخرین آمار شیوع بیماری کرونا در ایران گفت: تاکنون ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر در کشور بطور قطع به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با درگذشت ۱۴۴ بیمار دیگر، تعداد کل افراد فوت‌شده به ۲ هزار و ۳۷۸ نفر رسید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: