کد خبر: 3947031
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
اردیبهشت ۱۴۰۰؛
رویداد «در مقیاس قوس» با هدف ایجاد خوانشی آزاد و نو در خصوص نماد قوس برگزار شد و آثار آن هم‌زمان با هفته اصفهان در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به نمایش درمی‌آید.

آثار رویداد «در مقیاس قوس» به نمایش درمی‌آید

به گزارش ایکنا، به نقل از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، رویداد «در مقیاس قوس» با در نظر گرفتن لزوم ایجاد فرهنگ‌سازی درباره نمادهای فرهنگی و تاریخی شهری و با هدف ایجاد خوانشی آزاد و نو در خصوص نماد قوس، ماه آذر اصفهان در قالب هنرهای معاصر و به طور ویژه بخشی از هنر که قابلیت نمایش در عرصه شهری دارد، برگزار شد.

یکی دیگر از اهداف این رویداد، خارج شدن از نمایش در فضاهای بسته و کوچک‌تر همچون گالری‌ها و فراهم کردن بستری مناسب برای گفتمانی متقابل در چندین وجه و ایجاد رویکرد مابین هنرمندان و شهروندان بوده است.

این رویداد در سه بخش پوستر، مجسمه و ویدئو آرت در تاریخ ۱۵ مهرماه ۱۳۹۹ فراخوانی ملی منتشر کرد و بعد از دریافت طرح‌ها و داوری آنها، نتایج اعلام شد.

هیئت داوران متشکل از هما دلورای، آریا کسایی و رسول کمالی در بخش پوستر، پنج طرح را برگزیدند و با توجه به کیفیت طرح‌های ارسالی، سه طرح را انتخاب کردند که به صورت خارج از مسابقه به نمایش در می‌آید.

همچنین در بخش مجسمه، یک طرح مجسمه شهری در سایز بزرگ و سه طرح مجسمه شهری در سایز کوچک توسط هیئت داوران متشکل از شایا شهرستانی، کامبیز صبری و مرتضی بصراوی انتخاب شد.

داوری طرح‌های مجسمه در دو بخش صورت گرفت که در مرحله نخست، تعدادی از طرح‌ها انتخاب و از شرکت‌کنندگان در خواست شد ماکت طرح خود را برای دبیرخانه رویداد ارسال کنند و در مرحله بعدی، ماکت‌ها توسط داوران بررسی و نتایج نهایی داوری اعلام شد.

آبان صالحی، «مجسمه سایز شهری/ بزرگ»؛ مجتبی باباگلی، «مجسمه شهری/ سایز کوچک»؛ علیرضا مجیدی، «مجسمه شهری/ سایز کوچک» و هیمن نسیمی، «مجسمه شهری/ سایز کوچک»، از جمله برگزیدگان بخش مجسمه بودند.

به ‌علت استقبال کمتر شرکت‌کنندگان در بخش ویدئو آرت نسبت به سایر بخش‌ها و همین‌طور ویژگی‌های متفاوت رسانه ویدئو (تصویر متحرک و امکان وجود صدا که همه در قالب متن یا تصویر ثابت ارائه می‌شد)، هیئت داوری برای عبور از چالش‌های موجود جوانب مختلفی را در طول مسیر داوری مورد نظر قرار داد و طی بیانیه‌ای با تأسف بسیار برای از دست رفتن فرصت این بخش، هیچ طرحی را برگزیده ندانست.

براساس این گزارش، زمان نمایش آثار رویداد «در مقیاس قوس» و همچنین انتشار کتاب/کاتالوگ آن در هفته اصفهان به تاریخ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: