کد خبر: 3968927
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: زمان ثبت نام چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم از 13 اردیبهشت تا 13 خرداد ماه اعلام شده است.

زمان ثبت‌نام  مرحله شهرستانی مسابقات قرآن کریم مشخص شد

 حمید بخشی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری مرحله شهرستانی چهل و چهارمین دوره مسابقات ملی قرآن کریم، اظهار کرد: نخستین جلسه هماهنگی و کارگروه استانی این مسابقات در اصفهان تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در این زمینه برای ثبت‌ نام از متقاضیان این دوره از مسابقات نامه‌نگاری با رؤسای ادارت اوقاف شهرستان‌های استان انجام شده است، تصریح کرد: ثبت نام متقاضیان از 13 اردیبهشت آغاز و تا 13 خرداد ادامه دارد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که این زمان تمدید نخواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به اینکه متقاضیان باید با مراجعه به سایت http://iranquran.ir/ برای ثبت نام در این دوره مسابقات اقدام کنند، افزود: متقاضیان نباید به ادارات مراجعه کنند، چراکه هیچ‌گونه ثبت نام دستی برای این دوره از مسابقات انجام نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همه ایرادات فنی سایت http://iranquran.ir/ برطرف شده است، اضافه کرد: حداکثر زمان برای ثبت نام افراد در این سایت یک دقیقه برآورد شده است.

بخشی با بیان اینکه شهرستان‌ها نیز موظف شدند تا هشتم اردیبهشت جمع‌بندی برگزاری این دوره از مسابقات را انجام دهند و نتایج را به اداره‌کل اوقاف اعلام کنند، اظهار کرد: در این زمینه با توجه به شیوع کرونا و وضعیت قرمز استان برگزاری مسابقات در شهرستان‌های استان را به هشت منطقه تقسیم‌بندی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: نواحی یک و دو اصفهان منطقه یک، کاشان، آران و بیدگل، نطنز و بادرود منطقه دو، نجف‌آباد و تیران و کرون منطقه سه، خمینی‌شهر، شاهین‌شهر، برخوار و فلاورجان منطقه چهار، اردستان، خور و بیابانک و نایین منطقه پنج، شهرضا، سمیرم، مبارکه و لنجان منطقه شش، فریدن، گلپایگان و خوانسار منطقه هفت و جلگه، بن‌رود و کوهپایه نیز به‌عنوان منطقه هشت معرفی شده‌اند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: مقرر شده است که در هر منطقه یک شهر به‌عنوان میزبان معرفی شود و دیگر شهرستان‌ها در ایجاد زیرساخت‌ها به شهر میزبان کمک کنند.

وی اضافه کرد: همچنین روند برگزاری مسابقات مرحله شهرستانی به‌صورت غیرحضوری در دست بررسی و هنوز قطعی نشده است.

بخشی در خصوص پیش‌بینی مشارکت فعالان حوزه قرآنی در چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآت کریم، تصریح کرد: سال گذشته حدود 470 نفر در مسابقات استانی مشارکت داشتند و پیش‌بینی ما این است که با توجه به توسعه تبلیغات و اطلاع‌رسانی، بیش از سال گذشته ثبت نام متقاضیان را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در این زمینه جلساتی را با اتحادیه موسسات قرآنی و داروان قرآنی داشته‌ایم که آنها نیز مبلغان خوبی برای برگزاری این مسابقات باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: