کد خبر: 4225181
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۸

پیام تبریک انجمن محققان و مدرسان روحانی اصفهان به نهمین رئیس‌جمهور کشور

انجمن محققان و مدرسان روحانی اصفهان در پیامی، پیروزی مسعود پزشکیان را در جایگاه نهمین رئیس‌جمهور ایران تبریک گفت.

انجمن محققان و مدرسان روحانی اصفهانبه گزارش ایکنا از اصفهان، انجمن محققان و مدرسان روحانی اصفهان در پیامی، پیروزی مسعود پزشکیان را در جایگاه نهمین رئیس‌جمهور ایران تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است: 

«به نام خدای مهرگستر

انجمن محققان و مدرسان روحانی اصفهان خداوند متعال را شاکر است و پیروزی دکتر مسعود پزشکیان را به ملت نجیب و شریف ایران تبریک عرض می‌کند. امیدواریم دولت جدید در تحقق آرمان‌ها و عهدی که با مردم بسته است، موفقیت‌های لازم را داشته باشد و با همدلی با اقشار ملت، حق، عدالت و عقلانیت را معیار رفتار خویش قرار دهد.

جناب آقای پزشکیان خود را موظف بدانید که امید و اعتماد اجتماعی از دست رفته را به مردم ایران بازگردانید. نشان دهید که دولت صادق نیز ممکن است. با وجود چنین ساختار و فضای داخلی و خارجی کشور از شما انتظار معجزه در توسعه همه‌جانبه کشور نیست؛ ولی فعالانه سعی کنید از نخبگان، متخصصان و عموم مردم در حل مشکلات خارجی و داخلی یاری بجویید. مشکل هسته‌ای، تحریم‌ها، انسداد نظام بانکی، تورم کمرشکن، کاهش ارزش پول ملی، مهاجرت جوانان و نخبگان، فساد اداری و... را تا حد قابل قبولی حل کنید.

هر چه زودتر، به پشتوانه رأی مردم، تصمیم‌های کارشناسی‌شده اصولی و اساسی در سیاست خارجی و داخلی را به اجرا گذارید؛ چون هرچه زمان بگذرد، کارشکنان خود را بازسازی می‌کنند و نخواهند گذاشت اتفاق مهمی بیفتد. چنانکه بارها تجربه کرده‌ایم، اقلیتی تمامیت‌خواه حاضر است برای از میدان به در کردن رقیب از هر دروغ، تهمت و روش غیراخلاقی دیگر استفاده کند و این‌ بار نیز بیکار نخواهد نشست. رسانه‌های مستقل را تقویت کنید، بلکه رسانه‌ مستقلی سامان دهید که بتوانید با کارشکنی‌های رسانه‌ای بدون خروج از مرز اخلاق، مردم را توجیه کنید و از آن طریق، فرصت‌ها و موانع را به اطلاع مردم برسانید. هر ماه چشم در چشم مردم با آنان سخن بگویید و در صورت ناتوانی از اجرای حق استعفا دهید.

جناب آقای پزشکیان، شعار انتخاباتی شما «برای ایران» بود، بیش از 16 میلیون نفر به شما رأی دادند؛ ولی بیش از 14 میلیون نفر به رقیب شما رأی دادند و بیش از 50% واجدین حق رأی در انتخابات شرکت نکردند. شما رئیس‌جمهور همه ایرانیان هستید، مبادا منافع و مصالح همه مردم را نادیده بگیرید. قدرت جاده بسیار لغزنده‌ای‌ست. تعارض منافع چشم حق‌بین را می‌پوشاند و هر کسی را ممکن است فریب دهد و از مسیر حقیقت بیرون ببرد، چنانکه حتی مولا علی(ع) هم از خدا یاری می‌خواهد که در صورت پیروزی بر مخالف، او را در ادای حق ثابت‌قدم بدارد تا مبادا به مخالف خود ظلمی روا دارد و حقی از آنها ضایع کند: «اللَّهُمَّ ... إِنْ أَظْهَرْتَنَا عَلَى عَدُوِّنَا فَجَنِّبْنَا الْبَغْيَ وَ سَدِّدْنَا لِلْحَقِّ.» (خطبه 171 نهج‌البلاغه)

انجمن محققان و مدرسان روحانی اصفهان

1403/04/16»

انتهای پیام
captcha