کد خبر: 4225556
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۴

میزبانی امامزاده هادی(ع) فین کاشان از عزاداران سیدالشهدا(ع) + عکس

همزمان با دومین شب محرم‌الحرام، آستان مقدس امامزاده هادی(ع) فین کاشان میزبان عزاداران اباعبدالله‌الحسین(ع) شد.

عزاداری حسینی در امامزاده هادی(ع) فین کاشانبه گزارش ایکنا از اصفهان، در دومین شب ماه محرم، آستان مقدس امامزاده هادی(ع) فین کاشان میزبان صدها نفر عزادار اباعبدالله‌الحسین(ع) هیئت مبارکه سجادیه شد. در این حرم مطهر، علاوه بر امامزاده هادی‌ بن سجاد(ع)، شاهزاده محمد بن‌ شاه حمزه(ع)، از نوادگان امام موسی کاظم(ع) نیز آرام گرفته است. مردم کاشان در شب‌های محرم با حضور در صحن‌‌ و سرای باصفای این امامزاده که با تعبیه سیستم مه‌پاش، رفاه حال عزاداران در صحن فراهم شده، مراتب ارادت خود را به اهل‌ بیت(ع) اظهار می‌کنند و ایام شهادت سالار و سرور شهیدان را به عزاداری می‌پردازند.

امامزاده هادی(ع) فین قرار است صبح اولین جمعه ماه محرم، برابر با ۲۲ تیرماه از ساعت ۹ تا ۱۱:۳٠ همزمان با ۴۵ کشور جهان و بیش از هشت هزار نقطه در ایران، میزبان همایش شیرخوارگان حسینی باشد. این مراسم با اجرای حسین باغ‌شیخی، قرائت زیارت عاشورا با نوای محمد مسگری، مقتل‌خوانی مجید شجاعی و مداحی سیدمحسن بنی‌فاطمی برگزار می‌شود.

همچنین این امامزاده محل برگزاری پویش «جمع‌آوری اسباب‌بازی و شیرخشک برای کودکان نیازمند و بی‌سرپرست» در روز برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی است.

زهراسادات محمدی

انتهای پیام
captcha