کد خبر: 3861806
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
گروه معارف ــ دبیر ستاد اقامه نماز استان گفت: اسلام اهمیت بسیاری برای جمع قائل شده، به طور مثال اعمالی مانند نماز جماعت، نماز عید قربان، نماز عید سعید فطر، نماز جمعه و دیگر برنامه‌ها همه احترام به جمع است.

اهمیت نماز جماعت مضاعف است

به گزارش ایکنا اصفهان، حجت‌الاسلام محمدرضا رنجبر، دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، امروز چهارشنبه 13 آبان در اجلاس نماز و مدرسه، اظهار کرد: در قرآن کلمه «امنوا» 50 بار در کنار کلمه «عملوا» آمده است، یعنی ایمان باید با عمل صالح همراه باشد و افضل اعمال به روایت امام صادق (ع)؛ نماز اول وقت است. نماز باید خوانده شده و عملی شود، پس فقط بلد بودن و علاقه داشتن به نماز کافی نیست.

وی ادامه داد: اسلام اهمیت بسیاری برای جمع قائل شده است، به طور مثال اعمالی مانند نماز جماعت، نماز عید قربان، نماز عید سعید فطر، نماز جمعه و دیگر برنامه‌ها همه احترام به جمع است، به طوری که ثواب نماز فرادی با نماز جماعت قابل مقایسه نیست. از طرف دیگر در رکعت آخر نماز شب باید 40 مومن را دعا کنیم تا آنها هم در ثواب ما شریک شوند و این هم نوعی احترام به جمع است.

دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان افزود: به علاوه، مباحث اقتصادی و عبادی به نوعی با هم گره خورده‌اند؛ باید تلاش کنیم همیشه در زندگی لقمه حلال بخوریم و کودکان‌مان را هم به گونه‌ای مومن تربیت کنیم که نسل بعدی نیز بر خوردن لقمه حلال تاکید داشته باشد.

رنجبر خاطرنشان: در نماز باید دقت کنیم حقی از دیگران بر گردنمان نباشد، به صورتی که اگر مکان نماز غصبی بوده و یا حقی از دیگران در زندگی ما باشد نمازمان باطل است.

وی گفت: شعار اجلاس امسال ما «نماز و مدرسه» است، چراکه مقام معظم رهبری سال گذشته در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز فرمودند: «مدارس را مزین کنید به نمازخانه نوجوانان، این بهترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است». به همین خاطر ما تمام برنامه‌های‌مان را با اداره آموزش و پرورش همراه کردیم و آنها نیز با ما همکاری کردند.

دبیر ستاد اقامه نماز تصریح کرد: سال گذشته  به وسیله 270 نفر از اساتید تخصصی نماز توانستیم 2300 نشست در سطح مدارس استان با اعزام این اساتید برگزار کنیم. به علاوه نشستی برای خانواده‌ها با عنوان «شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز» و برای دانش‌آموزان با عنوان «گفتمان نمازشناسی» برگزار شد که نتایج بسیار خوبی داشت. امسال نیز تصمیم داریم برنامه‌های بیشتر و بهتری برگزار کنیم.

رنجبر در ادامه گفت: نماز اساس و ستون دین است و باید از آن محافظت شود و در این زمینه مهم‌ترین عنصر این محافظت، خانواده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: