کد خبر: 3923421
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
مدیرعامل مؤسسه عارفان قدر اصفهان گفت: این مؤسسه به فعالیت‌های آموزشی خود علی‌رغم ادامه‌دار بودن شیوع کرونا ادامه می‌دهد، ولی مرکز پیش‌دبستانی قرآنی وابسته به مؤسسه به دلیل مشکلات مالی در آستانه تعطیلی قرار دارد.

پیش‌دبستانی قرآنی مؤسسه عارفان قدر اصفهان در آستانه تعطیلی است

لیلا کاملان، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت عارفان قدر اصفهان، در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان، درباره فعالیت‌های این مؤسسه در دوران شیوع کرونا، اظهار کرد: مؤسسه عارفان قدر از اسفندماه سال گذشته تا اوایل اردیبهشت‌ماه سال جاری تعطیل بود و از این تاریخ، فعالیت‌های آموزشی خود را از سر گرفت و در حال حاضر، به صورت یک جلسه حضوری در هفته، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: با توجه به اینکه تعداد قرآن‌آموزان مؤسسه 20 نفر است، مشکلی در خصوص آموزش‌های حضوری نداریم، هر چند آموزش‌ها به صورت مجازی نیز پیگیری می‌شود و قرآن‌آموزان علاوه بر حضور فیزیکی در کلاس‌ها، از آموزش‌های مجازی نیز استفاده می‌کنند.

مدیرعامل مؤسسه قرآن و عترت عارفان قدر اصفهان بیان کرد: یک مرکز پیش‌دبستانی قرآنی با 10 نفر دانش‌آموز وابسته به مؤسسه و زیر نظر اداره آموزش و پرورش استان فعالیت می‌کند و ما برای این مرکز و نیز محل خود مؤسسه از یک ساختمان استفاده می‌کنیم، ولی با توجه به اینکه از قرآن‌آموزان مؤسسه شهریه‌ای دریافت نمی‌شود و درآمدی که از مرکز پیش‌دبستانی به دست می‌آوریم خیلی قابل توجه نیست، از عهده پرداخت اجاره محل برنمی‌آییم و می‌توان گفت مرکز پیش‌دبستانی در آستانه تعطیل شدن قرار دارد و ما تا اوایل مهرماه صبر می‌کنیم تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

کاملان ادامه داد: فعالیت‌های مؤسسه ادامه پیدا می‌کند، چون با توجه به فضای کافی و مناسب امکان ادامه این فعالیت‌ها در منزل شخصی بنده وجود دارد و من این موضوع را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اعلام کرده‌ام. در واقع می‌توان گفت شیوع کرونا تأثیر زیادی بر فعالیت‌های آموزشی مؤسسه نداشته و این آموزش‌ها به دو صورت حضوری و مجازی پیگیری می‌شود، ولی به لحاظ تأمین هزینه‌ها ما را با فشار بیشتری نسبت به قبل مواجه ساخته است، چون از ابتدا عمده هزینه‌ها از محل پیش‌دبستانی وابسته به مؤسسه تأمین می‌شد.

وی تصریح کرد: اگرچه قادر به برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت حضوری هستیم، ولی با توجه به اینکه ممکن است برخی قرآن‌آموزان نتوانند در تعدادی از جلسات حضور پیدا کنند یا به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا تمایل به حضور فیزیکی در کلاس‌ها نداشته باشند و از طرف دیگر، به کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت دارند، تأکید کرده‌ایم که در خانه بمانند، همه این موارد ایجاب می‌کند که در کنار آموزش حضوری، آموزش مجازی را نیز در دستورکار قرار دهیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: