کد خبر: 4088167
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۶

کمیسیون سرمایه‌گذاری سازمان اوقاف در اصفهان تشکیل می‌شود

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از تشکیل کمیسیون سرمایه‌گذاری سازمان اوقاف و امور خیریه در نیمه اول مهرماه جاری در اصفهان خبر داد.

امیرحسین اسماعیلی‌پور معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهانبه گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان، امیرحسین اسماعیلی‌پور، معاون بهره‌وری اقتصادی این اداره‌کل با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی در بقاع متبرکه همواره وجود داشته و در جریان است، اظهار کرد: فعالیت‌های عمرانی را نمی‌توان صرفاً به هفته وقف معطوف ساخت.

وی افزود: در حال حاضر، عمده تلاش ما، پیگیری و اجرای پروژه‌های مشارکتی است و پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری،‌ شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه قرار است در نیمه اول مهرماه، کمیسیون سرمایه‌گذاری سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور همه اعضای آن شامل معاونان و مدیران کل سازمان در اصفهان تشکیل شود، گفت: این اتفاق بسیار مهم است، چراکه برای دریافت هر مجوز سرمایه‌گذاری، حداقل در بهترین حالت، دو تا سه ماه منتظر می‌مانیم و این در حالی است که در این جلسه دو، سه روزه در استان، هر تعداد درخواست مجوز که داشته باشیم، بررسی و دستور آن صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه همه نیروهای ما در حال حاضر، تکمیل دفترچه پروژه‌ها با قابلیت سرمایه‌گذاری را در دستورکار دارند، ادامه داد: در موضوع تغییر کاربری و تفکیک اراضی بلااستفاده، برنامه‌ریزی جدی داریم و این بخش می‌تواند کمک قابل توجهی به اوقاف داشته باشد. در سال‌های گذشته، برای اجرای پروژه‌های اوقاف همواره از بخش خصوصی کمک گرفته‌ایم، ولی در حال حاضر، این امکان را داریم که خودمان برای اجرای پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کنیم.

اسماعیلی‌پور اضافه کرد: سعی ما بر این است که از درآمد موقوفات برای سرمایه‌گذاری در خود آنها استفاده کنیم و خارج شدن سرمایه از اوقاف را به حداقل برسانیم.

وی با بیان اینکه تغییر کاربری زمینی ۲۲ هکتاری در بادرود در دستورکار قرار دارد، افزود: در صورتی که این امر محقق شود، با دارا بودن مجوز راه‌اندازی نیروگاه ۳.۵ مگاواتی می‌توان درآمدزایی خوبی داشت.

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در شهرستان گلپایگان نیز به دنبال تغییر کاربری تعدادی از زمین‌های مناسب برای درآمدزایی هستیم، گفت: توافقات اولیه در این زمینه انجام شده است و در حال تکمیل فرایند آن هستیم.

وی با بیان اینکه در زمینه ساخت مسکن و واحدهای تجاری ورود جدی نداریم، تصریح کرد: در حال حاضر، رویکرد ریاست سازمان اوقاف در زمینه‌های دانش‌بنیان است، در استان اصفهان بیشتر در زمینه تولید برق ورود کرده‌ایم و راه‌اندازی نیروگاه حرارتی را در دستورکار داریم.

اسماعیلی‌پور با بیان اینکه برای سرمایه‌گذاری در شهرستان‌ها نیازمند نگاه مناسب مدیران آنها در این زمینه هستیم، گفت: در یکی از شهرستان‌های استان اصفهان، حدود ۲۰ سال، پروژه‌ای برای سرمایه‌گذاری نداشتیم، ولی با تغییر مدیر طی یک سال و نیم اخیر، به شدت شاهد معرفی پروژه‌ها برای سرمایه‌گذاری هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha