کد خبر: 3732961
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰

پنج هزار حافظ قرآن در شهرضا تربیت می‌شوند

گروه فعالیت‌های قرآنی- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا گفت: هفتمین دوره طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم با هدف آموزش پنج هزار حافظ قرآن، از ابتدای تیرماه امسال به مدت یک سال در شهرضا آغاز شده است.

پنج هزار حافظ قرآن در شهرضا تربیت می‌شوند

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، فرهاد عرب با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمان تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم را صادر کردند، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه متعهد به تربیت یک میلیون حافظ از این تعداد شده است.
وی به اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره کرد و گفت: امسال نیز هفتمین دوره طرح تربیت حافظان قرآن کریم با هدف آموزش پنج هزار حافظ قرآن، از ابتدای تیرماه امسال به مدت یک سال در شهرضا آغاز شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا اضافه کرد: دوره‌هایی که در قالب این طرح برگزار می‌شود، شامل رشته‌های حفظ 5، 10 و 20 جزء و حفظ کل قرآن، سوره‌های منتخب قرآن و جزء 30 ویژه کودکان و نوجوانان است.
عرب با بیان اینکه تعداد مربیان حفظ قرآن کریم بانوان بیشتر از آقایان است، خاطرنشان کرد: تا پایان سال گذشته، 77 مربی خانم و سه مربی آقا در شهرضا فعالیت می‌کردند.
وی تصریح کرد: فعالان قرآنی شرکت‌کننده در طرح حفظ اداره اوقاف، از مزایای تشویقی این سازمان نظیر تخفیفات مراکز ورزشی و تفریحی نیز برخوردار می‌شوند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا یادآور شد: برای اجرای این طرح نیز اداره اوقاف و امور خیریه با اداره آموزش و پروش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدارس غیر دولتی، حوزه‌های علمیه، نیروهای نظامی و اداره زندان‌های شهرستان تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرده است.
انتهای پیام

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha