کد خبر: 3859831
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
گروه معارف ــ رییس اداره آموزش‌های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: دوره کوتاه‌مدت نقد جریان احمد الحسن بصری ویژه مبلغان این دفتر برگزار می‌شود.

دوره کوتاه مدت نقد جریان احمد الحسن بصری برگزار می‌شود

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، مجید شجاعی با اعلام این خبر گفت: یکی از جریان‌های خطرناک در موضوع مهدویت، جریان «احمد الحسن بصری» است و دلیل آن، دارا بودن ویژگی های متمایز از سایر مدعیان دروغین است.

وی افزود: در سال‌های اخیر فعالیت تبلیغی این جریان افزایش یافته و گرایش بعضی از مذهبی‌ها، حساسیت موضوع را دو چندان کرده است. بنابراین ضرورت نقد و بررسی افکار و دیدگاه‌های آن در اولویت دیگر جریان‌های دروغین مهدویت قرار می‌گیرد.

رییس اداره آموزش‌های کابردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان این که این دوره قالب 32 ساعت آموزشی برنامه ریزی شده است، افزود: این دوره در چهار هفته و روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ساعت 8 صبح تا 14 برگزار می‌شود.

وی اولین جلسه را 6 آذر ماه بیان کرد و گفت: استاد دوره حجت‌الاسلام علی محمدی، هوشیار نویسنده چند کتاب در نقد و بررسی جریان احمد الحسن بصری است.

شجاعی در پایان گفت: علامات و شروط امامت، حصر امامت و شبهات، مهدویت و قائمیت، مدعیان نیابت و مهدویت و مشترکات و علائم ظهور، سرفصل های آموزشی این دوره است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: