کد خبر: 3872103
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
گروه معارف _ امام جمعه اصفهان گفت: تا زمانی که امام علی(ع) را نشناسیم، نمی‌توانیم قدمی در راه شناخت خداوند برداریم.

شناخت علی (ع) راه شناخت خداوند استبه گزارش ایکنا اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان، صبح امروز پنجشنبه 26 دی‌ماه، در اختتامیه کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امام علی (ع) که در اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: ما دسترسی به ابعاد وجودی امامت نداریم و آنچه می‌گوییم تنها صفات ظاهری است.

وی با بیان اینکه امامت دو معنا دارد، ادامه داد: در یک معنا امام پیشوایی در نماز یا جامعه است و در معنای خاص این کلمه به معنای امامت ابراهیمی است. حال این امام می‌تواند پیشوای خیر یا شر باشد، فرعون امام شر بود، بن سلمان امام کفر است، آمریکا هم امام پلیدی‌ها و پستی‌ها است. اما ائمه (ع)، امام خیر هستند.

امام جمعه اصفهان افزود: امامت ابراهیمی امامتی است که از نبوت و رسالت بالاتر است. ما ابعاد این امامت را نمی‌توانیم درک کنیم، مردم زمان پیامبر (ص) نیز توان درک این امامت را نداشتند. امام رضا (ع) در روایتی می‌فرمایند: «امام علی (ع) واحد روزگار است، هیچ عالمی معادل او نیست، بدلی ندارد، کسی مانند او نیست و همه فضائل را دارد. البته او این فضائل را کسب نکرده، بلکه به او داده شده است».

طباطبایی‌نژاد خاطرنشان کرد: تا زمانی که امام علی(ع) را نشناسیم، نمی‌توانیم قدمی در راه شناخت خداوند برداریم.

در این کنگره نشان ولایت به خانواده شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اهدا شد. همچنین به برخی از خادمان برجسته امیرالمومنین (ع) نیز نشان ولایت اهدا و از آن‌ها تجلیل شد. در ادامه نیز از 17 اثر کنگره و تمبر یادبود آن رونمایی و از صاحبان مقالات، کتاب‌ها، پایان‌نامه‌ها و شعرهای برتر نیز تجلیل شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: