کد خبر: 3887327
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
استاندار اصفهان گفت: با توجه به وجود امکانات مناسب در استان و همچنین ظرفیت بیمارستان‌های نیروهای مسلح، حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور کل منتفی شد.

حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان منتفی شد / ممنوعیت تردد در روز 13 فرودین

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، عباس رضایی، روز گذشته، 5 فروردین ماه در اولین جلسه شورای اداری استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه در استان وضعیت بیماری کرونا در حال حرکت به سمت وضعیت ثبات است، تأکید کرد: البته پیش‌بینی می‌شود موج افزاینده‌ای به واسطه کاهش تعطیلی‌ها بوجود آید که مدیران توجه داشته باشند تا پایان رفع بیماری کرونا موضوع عادی نشود و در غیر این صورت زحمات از بین می‌رود.

ممنوعیت تردد در اصفهان

وی تصریح کرد: در همین راستا محدودیت‌هایی برای روز ۱۳ فروردین در نظر گرفته شده است و حتی در شهر اصفهان در این روز تردد وسایل نقلیه ممنوع است. تمامی مراکز تفریحی، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها استان در این ایام و به ویژه در روز ۱۳ فروردین تعطیل خواهد بود و از حضور افراد در این مراکز ممانعت خواهد شد.

استاندار اصفهان با اشاره به جایگاه اصفهان به عنوان چهارراه مواصلاتی کشور اضافه کرد: خودروهای که به سمت اصفهان حرکت می‌کند به سمت کنارگذرهای استان راهنمایی شوند. همه مدیران استان در برابر خدا و مردم مسوول هستند، زیرا وظیفه اصلی ما ارایه خدمت به مردم است.

وی با اشاره به همکاری بیش از ۹۰ درصد مردم در حوزه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، افزود: همانطوری که مردم مسائل بهداشتی و دستور العمل‌ها را حتی در جایی که برای آنها زیان مالی دارد، رعایت می‌کنند، ما نیز وظیفه داریم پشتیبان مردم باشیم.

استاندار اصفهان تأکید کرد: مدیران توجه داشته باشند، بسیج جمیع امکانات برای مقابله و غلبه بر این‌ مهمان نامیمون ضروری است و لذا با روحیه جهادی از کلیه ظرفیت‌های موجود در این خصوص استفاده کنند. مردم نیز با ماندن در خانه و تلاش برای قطع زنجیره کرونا مسوولان استان و مدیران بهداشت را در خدمت رسانی یاری کنند و به هیچ عنوان در هیچ تجمعی از جمله خرید از بازارها و مراسمات حضور پیدا نکنند.

غربالگری مدیران استان از طریق سامانه سلامت

رضایی ادامه داد: مدیران استان نسبت به نام‌نویسی و غربالگری خود، خانواده کارکنان خود از طریق سامانه سلامت به نشانی salam.gov.ir اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی، گفت: مدیران استان با مدیریت نیروهای انسانی خود در روزهای آینده تنها از یک سوم ظرفیت انسانی به صورت فیزیکی بهره جسته ‌و سایر کارکنان نیز در قالب انواع مرخصی و نوبت کاری به صورت آماده‌باش و در منزل ارائه خدمات داشته ‌باشند.

استاندار اصفهان با اشاره به تعطیلی مدارس و فرصت فراغت خانواده‌ها، تأکید کرد: دستگاه‌های مختلف به‌ویژه دستگاه‌های فرهنگی در راستای تولید برنامه‌های سرگرم‌کننده و فرهنگی از جمله مسابقات کتابخوانی در منزل برای آحاد مردم و خانواده کارکنان خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه استان توجه ویژه‌ای در خصوص کسب و کارهای اینترنتی دارد، اضافه کرد: دستگاه‌ها نسبت به ترغیب خانواده‌ها در بهره‌گیری از فرصت خریدهای تلفنی و اینترنتی و پیگیری کارهای ادارای از طریق اینترنت و دولت الکترونیک اهتمام ویژه داشته باشند. فرمانداران و مدیران در محدوده حیطه کاری خود با تدبیر و ابتکار، برنامه‌هایی شاخصی برای برون رفت از مشکل بیماری کرونا تدارک ببینند. در این ایام تلاش شود به امور معیشتی کارکنان به ویژه افراد در معرض آسیب توجه شود.

استاندار اصفهان با اشاره به درگیر شدن برخی استان‌های جنوبی و شرقی با سیل، گفت: همه مدیران با توجه به پیش‌بینی وضعیت آب و هوا، ضمن اجرای طرح‌های پیشگیری از سیل، آمادگی لازم دربرابر سیل، سرمازدگی و این قبیل مشکلات را نیز داشته باشند.

حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان منتفی شد

وی همچنین در خصوص مطرح شدن حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان، گفت: با توجه به وجود امکانات مناسب در استان و همچنین ظرفیت بیمارستان‌های نیروهای مسلح، حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور کل منتفی شد.

وی به فعالیت‌های برخی از مراکز اداری استان اشاره کرد و گفت: صندوق کار آفرینی امید ضمن استمهال سرسری اقساط وام‌های خود، برای کمک به مشاغل مرتبط با کرونا وام های قرض‌الحسنه در نظر گرفته است.

استاندار اصفهان با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال جهش تولید تاکید کرد: بعد از رفع مشکل کرونا تمام ظرفیت‌های استان در این مسیر منسجم و با تلاش احاد جامعه باید اقدامات مقتضی انجام شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: