کد خبر: 4078068
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸
در اصفهان؛

طرح احداث دانشگاه علوم قرآن و حدیث علامه مجلسی(ره) کارشناسی می‌شود

شهردار اصفهان در خصوص احداث دانشگاه علوم قرآن و حدیث علامه مجلسی(ره)، گفت: مقرر شد یک مشاوره تخصصی در خصوص احداث این دانشگاه انجام شود و مشاور، طرحی با رعایت همه جوانب، ضوابط، مستندات و اسناد بالادستی تهیه کند تا مبنای تصمیم‌گیری‌های بعدی باشد.

علی قاسم‌زاده شهردار اصفهان

به گزارش ایکنا، به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان در نشست بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات منطقه سه، با بیان اینکه رفع مشکلات مناطق از سیاست‌های جدی مدیریت شهری به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: برگزاری نشست مشترک با حضور مسئولان مرتبط با مسائل و مشکلات مناطق در دستورکار قرار دارد.

وی افزود: پیشنهاد احداث دانشگاه علوم قرآن و حدیث علامه مجلسی(ره) در جوار مقبره علامه مجلسی و مسجد جامع از سال‌های قبل مطرح بود و با حضور نمایندگانی از ارگان‌های مختلف مانند استانداری اصفهان و اداره‌کل میراث فرهنگی درباره آن گفت‌وگو شده است.

شهردار اصفهان بیان کرد: مقرر شد یک مشاوره تخصصی در خصوص احداث این دانشگاه انجام شود و مشاور، طرحی با رعایت همه جوانب، ضوابط، مستندات و اسناد بالادستی تهیه کند تا مبنای تصمیم‌گیری‌های بعدی باشد.

قاسم‌زاده با بیان اینکه از دیگر موضوعاتی که وی در این نشست به بیان آن پرداخت، تدوین سیاست‌های کارآمد برای سرمایه‌گذاری در بافت تاریخی بود، اظهار کرد: با توجه به اهتمام شهرداری اصفهان نسبت به نوسازی بافت‌های تاریخی، کارگروه ویژه‌ای برای بررسی و پیگیری این موضوع در شهرداری تشکیل شده است که به‌صورت هفتگی برای احیای محورهای تاریخی برنامه‌ریزی می‌کند.

وی تأکید کرد: البته شهرداری فقط یک قطعه از این پازل است و اداره‌کل میراث فرهنگی، بخش خصوصی و سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به مشارکت در این حوزه هستند، دیگر قطعات پازل خواهند بود.

شهردار اصفهان از برگزاری نشستی با سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بافت تاریخی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: در این نشست، ایده‌ها و طرح‌های حاضران تبیین و تشریح می‌شود و امیدواریم از این ظرفیت تاریخی شهر اصفهان به نفع مردم و توسعه گردشگری استفاده کنیم.

رسول میرباقری، رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این نشست، در خصوص احداث دانشگاه علوم و حدیث علامه مجلسی(ره)، گفت: ابتدا باید یک بازدید مشترک از سوی شهرداری، شورای اسلامی شهر، اداره‌کل میراث فرهنگی و استانداری از محل احداث این دانشگاه انجام و ابعاد مختلف موضوع به‌صورت میدانی بررسی شود.

وی افزود: پس از آن باید یک مشاور متخصص تحت نظارت ارگان‌های مرتبط برای ارائه یک طرح مناسب و همخوان با بافت تاریخی پشت مسجد جامع انتخاب شود.

رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان بیان کرد: مقرر شد تملک املاک در این منطقه برای احداث دانشگاه به سرعت تعیین تکلیف شود تا ساکنان از بلاتکلیفی چند ساله نجات یابند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha