کد خبر: 4087425
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷

نمایشگاه جامع دهه وقف در اصفهان برپا می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ضمن تشریح برنامه‌های دهه وقف در این استان، از برپایی نمایشگاه جامع دهه وقف در آستان مقدس حضرت زینب خواهر امام رضا(ع) خبر داد.

ولی‌الله روان معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهانبه گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان، ولی‌الله روان، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت دهه وقف در این استان، اظهار کرد: این برنامه‌ها از دوم تا ۱۱ مهرماه در دستورکار قرار دارد.

وی با اشاره به نام‌گذاری روزهای دهه وقف در سال جاری، افزود: روزهای این دهه به ترتیب با عناوین «وقف: نقش رسانه در توسعه موقوفات و تکریم واقفین»، «وقف: ترویج معارف قرآن، عترت و مهدویت»، «وقف: تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، «وقف: امامزادگان، فرهنگ زیارت»، «وقف: جهاد تبیین و نقش نظام اسلامی در صیانت از موقوفات»، «وقف: سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده»، «وقف: نقش مردم در مدیریت و احیای موقوفات و بقاع متبرکه»، «وقف: خدمات بهداشتی و درمانی و گسترش سلامت جامعه»، «وقف: خدمات فرهنگی و اجتماعی به جوامع بشری» و «وقف: مؤسسات خیریه، توسعه مشارکت‌های مردمی» نام‌گذاری شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بیان کرد: نمایشگاه جامع دهه وقف در آستان مقدس حضرت زینب خواهر امام رضا(ع) برپا می‌شود و تلاش می‌کنیم این نمایشگاه را از دوم تا ۱۱ مهرماه فعال نگه داریم. معرفی بقاع و موقوفات شاخص استان اصفهان، از جمله بخش‌های این نمایشگاه است.

وی با بیان اینکه ارائه عملکرد اوقاف در حوزه‌های مختلف، از دیگر بخش‌های نمایشگاه جامع دهه وقف به‌شمار می‌رود، گفت: اجرای نیات واقفان، فعالیت‌های عمرانی در بقاع متبرکه و امامزادگان، خدمات اجتماعی و فرهنگی و... در غرفه‌های جداگانه به نمایش درمی‌آید.

حجت‌الاسلام روان بخشی از نمایشگاه جامع دهه وقف را مختص معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در موقوفات خواند و اظهار کرد: قصد داریم در این نمایشگاه، سرمایه‌گذاری‌های موفق در بقاع متبرکه، از جمله راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی را در معرض دید عموم قرار دهیم.

وی نمایش آثار تاریخی، هنری، علمی، پژوهشی و وقف‌نامه‌های شاخص را از دیگر برنامه‌های نمایشگاه جامع دهه وقف در اصفهان اعلام کرد و افزود: راه‌اندازی غرفه ویژه کودکان و نوجوانان و همچنین غرفه اشتغال، کارآفرینی و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان در بقاع متبرکه نیز در دستورکار این نمایشگاه قرار دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به برگزاری همایش یاوران وقف در آستان مقدس حضرت زینب خواهر امام رضا(ع)، گفت: این همایش، ۱۰ مهرماه جاری به‌منظور تجلیل از واقفان نمونه، خیران، متولیان، کارمندان اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، خادمان، هیئت امنای بقاع متبرکه و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه تبلیغات و اطلاع‌رسانی به‌عنوان رکن سوم برنامه‌های دهه وقف پیش‌بینی شده است، افزود: به همین منظور، تبلیغات محیطی، اطلاع‌رسانی از رسانه ملی و شبکه اصفهان، حضور در برنامه‌های گفت‌وگوی خبری، پخش تیزرهای تبلیغاتی اوقاف از سیمای اصفهان و... را در دستورکار داریم.

حجت‌الاسلام روان راه‌اندازی ایستگاه‌های «همه واقف باشیم» در بقاع متبرکه استان اصفهان را از دیگر برنامه‌های دهه وقف اعلام کرد و ادامه داد: دیدار با ائمه جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان و غبارروبی بقاع متبرکه نیز در این ایام در دستورکار قرار دارد.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی و صنفی در راستای ترویج فرهنگ وقف، گفت: به احتمال زیاد در این دهه، وقف‌های جدید ثبت خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اظهار کرد: طی هماهنگی به‌عمل آمده با ستاد اقامه نماز جمعه، ادارات شهرستان‌ها و نیز مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان پیش از خطبه‌های نماز جمعه به ایراد سخن می پردازند. همچنین برپایی محافل انس با قرآن در دستورکار برنامه‌های دهه وقف در استان اصفهان قرار دارد.

وی اضافه کرد: یکی از زنگ‌های انشا در مدارس به‌عنوان زنگ وقف نام‌گذاری و دانش‌آموزان با وقف آشنا خواهند شد.

حجت‌الاسلام روان به تجلیل از مدافعان سلامت در دهه وقف در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: ترجیح ما، تجلیل از کادر درمانی است که در مراکز نگهداری بیماران مبتلا به کرونا خدمت می‌کنند.

وی تصریح کرد: اعزام ۱۰۰ مبلغ بومی و 50 مبلغ اعزامی از قم به بقاع متبرکه استان اصفهان، از دیگر برنامه‌های دهه وقف به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha