کد خبر: 4218118
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۶
در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت مطرح شد

عملکرد آیت‌الله رئیسی در تراز مدیریت علوی بود

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی به الگوی مدیر جهادی در زمان ما تبدیل شد، گفت: سبک زندگی و مدیریت ایشان در تراز مدیریت علوی بود.

مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در آیین گرامیداشت شهدای خدمت در گلستان شهدای اصفهانبه گزارش ایکنا، گلستان شهدای اصفهان عصر روز گذشته، چهارم خردادماه میزبان خیل عظیم سوگواران سیدالشهدای خدمت و همراهان شهیدش بود؛ مردمانی که با ذکر «اللَّهُمَّ إِنَّا لَا نَعْلَمُ مِنْهُم إِلَّا خَیْرا» بر لب‌هایشان و چشمانی اشکبار، یاد آنان را گرامی داشتند.

استاندار اصفهان و معاونان وی و همچنین پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت حضور داشتند.

سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با حضور در این مراسم، ضمن تسلیت شهادت آیت‌اللّه رئیسی و همراهان ایشان اظهار کرد: تعدادی از کشورها در سوگ رئیس‌جمهور کشورمان، عزای عمومی اعلام کردند و ما نظیر چنین اتفاقی را در گذشته نداشتیم. بیش از ۶۵ کشور نیز برای ادای احترام به مقام والای این شهدای عزیز و در رأس آنها، سیدالشهدای خدمت به کشورمان آمدند.

وی افزود: جایگاه جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌الملل و با گذشت ۳۳ ماه از دولت سیزدهم بی‌سابقه است که تبعیت از فرامین رهبر انقلاب را می‌توان از مهم‌ترین دلایل آن دانست. آیت‌اللّه رئیسی با تمرکز بر حوزه ارتباطات بین‌المللی، هم در عرصه دیپلماسی و سیاسی و هم در عرصه اقتصادی، کار بزرگی به انجام رساند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تأکید کرد: آیت‌اللّه رئیسی در سخنرانی‌اش در سازمان ملل، اعتراض خود را به آتش زدن قرآن به گوش جهانیان رساند و بعد از شهادت حاج قاسم نیز در همان مکان، تصویر ایشان را به دست گرفت و با تعبیر شهید بین‌الملل از او یاد کرد؛ همان تعبیری که رهبر معظم انقلاب درباره سردار سلیمانی به کار برده بود.

وی یادآور شد: شهید مالک رحمتی نیز جوانی خوش‌فکر، فعال، ارزشی و ولایتی بود. وی در طول زمانی که قائم‌مقامی تولیت آستان قدس رضوی، فعالیت در سازمان خصوصی‌سازی و سپس استانداری آذربایجان‌شرقی را برعهده داشت، خدمات فراوانی به مردم عرضه کرد و خداوند نیز خدمات و صداقت وی را پذیرفت.

بختیاری ادامه‌ داد: سردار موسوی به معنای واقعی فدایی آیت‌الله رئیسی بود. شهید جمهور به‌دلیل مردمی بودن به اصول امنیتی مقید نبود و از طرفی تیم حفاظت ریاست‌جمهوری نیز باید وظيفه خود را به انجام می‌رساند. از همین‌رو با درایت سردار موسوی در جایگاه سرتیم حفاظت از رئیس‌جمهور، فاصله‌ای برای دسترسی مردم به ایشان ایجاد نشد و حفاظت از رئیس‌جمهور به بهترین شکل صورت گرفت. خلبانان فداکار این پرواز نیز در راه خدمت به شهادت رسیدند.

ویژگی‌های شخصیتی آیت‌اللّه رئیسی

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله رئیسی گفت: مدیریت جهادی، مهم‌ترین ویژگی ایشان بود که برخاسته از ایمان و تقواست و چنین خصایصی اجازه خستگی به فرد نمی‌دهد. نظام ما اسلامی است و نحوه مدیریتمان هم باید اسلامی باشد. در مدیریت دینی، کم‌کاری، تنبلی و بی‌توجهی وجود ندارد. همچنين یک مدیر برای تقرب به خداوند از هیچ خدمتی دریغ نمی‌کند. هر میزان قرب به خدا بیشتر باشد، خدمتگزاری در جامعه اسلامی نیز بیشتر است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) توضیح داد: مقام معظم رهبری در پیام تسلیت خود، مدال خادم‌الرضایی به آیت‌الله رئیسی داد و این بسیار ارزشمند است؛ زیرا ایشان برای خدمت به زائران و محرومین، همه بضاعت آستان قدس را به کار گرفت. همچنین ساختار معاونت امداد مستضعفان را در آستان قدس رضوی به‌منظور زنده کردن سیره امام رضا(ع) راه‌اندازی کرد.

وی تصريح کرد: آیت‌اللّه رئیسی در دوران مسئولیت خود در تولیت آستان قدس رضوی، حتی اگر در مأموریت خارج از استان به سر می‌برد، بدون استثنا یک ساعت قبل از صبح را در حرم امام رضا(ع) حضور داشت. ایشان تمام وقت خود را برای خدمت به مردم و مبارزه با ظلم و فساد اختصاص داده بود و این دو در رأس برنامه‌های رئیس‌جمهور شهید قرار داشت.

بختیاری با اشاره به سخن مقام معظم رهبری درباره آیت‌الله رئیسی گفت: به فرموده ایشان، آیت‌الله رئیسی شعارهای انقلاب را هم در گفتار و هم در عمل پیاده کرد. مردمی بودن نیز یکی دیگر از ویژگی‌‌های بارز ایشان بود.

وی بیان کرد: عدالت برخاسته از تقوای آیت‌الله رئیسی مانع از سکون ایشان می‌شد و روزانه برای پیگیری مشکلات مردم، من را مورد سؤال قرار می‌داد.‌ کتوم بودن آیت‌الله رئیسی نیز مایه تعجب بود و کارهایش را برای رضای خداوند انجام می‌داد. ما پس از گذشت مدت‌ها متوجه بعضی از آنها می‌شدیم.

آیت‌اللّه رئیسی الگوی مدیریت جهادی بود

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)  تأکید کرد: آیت‌‌الله رئیسی الگوی مدیریت جهادی و دینی در زمان ما بود. ما مدیریت دینی را در زندگانی آیت‌‌الله بهشتی و شهید رجایی در ابتدای انقلاب دیده بودیم؛ اما آیت‌الله رئیسی به الگوی مدیر جهادی در زمان ما تبدیل شد. منشور حکومت علوی در نامه امام علی(ع) به مالک بیان شده است و سبک زندگی و مدیریت آیت‌الله رئیسی در تراز مدیریت علوی بود و مردم خدمات ایشان را به چشم خود دیدند.

وی یادآور شد: امامین انقلاب از ما انتظار مدیریت جهادی و دینی دارند که اگر نباشد، این انقلاب تداوم پیدا نمی‌کند. آیت‌الله رئیسی سرباز ولی بود و این ویژگی ریشه در همان مدیریت دینی دارد.

بختیاری در پایان سخنان خود گفت: همان‌گونه که مالک اشتر تسلیم محض مولا علی(ع) و سردار سلیمانی نیز تسلیم محض مقام معظم رهبری بود، آیت‌الله رئیسی نیز به همین صورت عمل می‌کرد. ایشان استراحت را بر خود حرام می‌دانست و شبانه‌روز در حال اندیشه و تلاش برای حل مشکلات مردم بود.

یادآور می‌شود، قرائت قرآن با نوای قاری بین‌المللی قرآن کریم، مداحی سید‌رضا نریمانی و سیداحمد معنوی، اجرای گروه سرود مؤسسه «پیغام هدهد صبا» و گروه سرود کانون فرهنگی تبلیغی «طاها» و شعرخوانی محسن ناصحی، از جمله برنامه‌های آیین بزرگداشت شهدای خدمت بود. در پایان‌ این مراسم نیز نماز جماعت مغرب و عشا به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری اقامه شد.

زهرا مظفری‌فرد

انتهای پیام
مطالب مرتبط
captcha