کد خبر: 3843577
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ امام جمعه موقت اصفهان گفت: برگزاری مسابقات قرآن بسیار ارزشمند است، ولی فراتر از آن باید برای عملی شدن آموزه‌های این کتاب آسمانی در میان اقشار مختلف جامعه تلاش کرد.

مسابقات قرآن محملی برای عمل به آموزه‌های آن باشد

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر، امام جمعه موقت اصفهان، در گفت‌و‌گو با ایکنا از اصفهان، با اشاره به برگزاری چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که قرار است 6 لغایت 19 مهرماه در شهر اصفهان برگزار شود، اظهار کرد: قرآن وحی الهی و کتاب هدایت برای تمام انسان‌هاست و همه مسلمانان به این کتاب بزرگ آسمانی مؤمن هستند. رویکرد به قرآن و برگزاری مسابقات قرآن برای ما شیعیان بسیار خوب است، از این بابت که دیگران فکر نکنند خودشان اهل قرآن هستند و رویکرد ما به قرآن ضعیف است.

وی افزود: تعلیم و تربیت قرآنی و برگزاری جلسات و مسابقات قرآن، گواه بر این است که در کشور ما رویکرد زیادی به قرآن وجود دارد. اصفهان نیز به نوبه خود پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی بوده و هست و ان‌شاءالله در برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم موفق خواهد بود.

امام جمعه موقت اصفهان بیان کرد: اگر چه برگزاری مسابقات قرآن ارزشمند است، ولی فراتر از آن باید سعی کنیم که قرآن دستور زندگی و عمل در جامعه ما باشد. این کتاب آسمانی نه فقط برای خواندن، بلکه برای عمل کردن نیز هست و آموزه‌های آن باید در سیاست، حکومت، حوزه‌های علمیه و در میان مسئولان، اقشار ثروتمند، جوانان، زنان و ... جاری باشد.

حجت‌الاسلام رهبر با بیان اینکه در جامعه ما بعضاً احکام قرآن زیر پا گذاشته می‌شود، گفت: گران‌فروشی‌ها، بی‌عدالتی‌ها، بی‌حجابی‌ها، بی‌بندوباری‌ها و خلوت بودن مساجد گواه این موضوع است، بنابراین برای عملی شدن این نسخه آسمانی باید تلاش کرد.

وی اضافه کرد: برگزاری مسابقات قرآن ارزشمند است، چون ترویج فرهنگ قرآن محسوب می‌شود، ولی نباید از عمل به قرآن غافل باشیم، همان‌طور که در مورد ولایت اهل‌بیت(ع) نیز همین‌طور است و باید دقت کنیم که عمل و رفتار ما قرآنی و ولایی باشد. قرآن و اهل‌بیت(ع) با هم هستند و ترویج هر دو باید مدنظر باشد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: